Aktualności

Konkurs wiedzy o Wielkich Polakach, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl
Konkurs wiedzy o Wielkich Polakach, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl

Konkurs wiedzy o Wielkich Polakach

W czwartek (16 marca) w Urzędzie Marszałkowskim odbył się trzeci, pisemny etap wojewódzkiego konkursu interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach. Tegoroczna edycja poświęcona jest św. Janowi Pawłowi II i jego związkach z województwem kujawsko-pomorskim. W rywalizacji wzięło udział około 100 gimnazjalistów.

 

To czwarta edycja konkursu o Wielkich Polakach z serii „Regionalnych Olimpiad Wiedzy o Wielkich Polakach”. Celem konkursu jest m.in. wychowanie do wartości poprzez pokazanie postaci wielkich Polaków, szczególnie związanych z regionem kujawsko-pomorskim. Honorowym patronem konkursu jest marszałek Piotr Całbecki, organizatorem Centrum Edukacji Młodzieży im ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku, a jednym ze współorganizatorów Urząd Marszałkowski.

 

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Święty Jan Paweł II w województwie kujawsko-pomorskim: obecność i dziedzictwo. Do tej pory odbyły się dwa etapy rywalizacji: szkolny i rejonowy. Gala wręczenia nagród odbędzie się 6 kwietnia w Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku. Główną nagrodą w konkursie jest wycieczka do Włoch.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

16 marca 2017 r.

 

Konkurs wiedzy o Wielkich Polakach, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plKonkurs wiedzy o Wielkich Polakach, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plKonkurs wiedzy o Wielkich Polakach, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plKonkurs wiedzy o Wielkich Polakach, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plKonkurs wiedzy o Wielkich Polakach, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plKonkurs wiedzy o Wielkich Polakach, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plKonkurs wiedzy o Wielkich Polakach, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plKonkurs wiedzy o Wielkich Polakach, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plKonkurs wiedzy o Wielkich Polakach, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plKonkurs wiedzy o Wielkich Polakach, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plKonkurs wiedzy o Wielkich Polakach, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plKonkurs wiedzy o Wielkich Polakach, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plKonkurs wiedzy o Wielkich Polakach, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plKonkurs wiedzy o Wielkich Polakach, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plKonkurs wiedzy o Wielkich Polakach, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl