Aktualności

Konkurs wiedzy o samorządzie dla gimnazjalistów

Konkurs wiedzy o samorządzie dla gimnazjalistów

Tomasz Cienkowski z Gimnazjum im. Ziemi Dobrzyńskiej w Tłuchowie zwyciężył w XII edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla gimnazjalistów. Finał rywalizacji odbył się dziś w Urzędzie Marszałkowskim. 

 

Do rywalizacji stanęło czterech uczniów, którzy przebrnęli przez dwa pierwsze etapy konkursu. Finał składał się z dwóch etapów: pisemnego testu oraz części ustnej. Suma punktów z testu oraz ocen jurorów z części praktycznej pozwoliła wyłonić trzech zwycięzców, którzy otrzymają nagrody finansowe. Dla szkoły, której finaliści wywalczyli najwięcej tytułów laureatów, zaplanowano jest nagroda rzeczowa.

 

Wyniki:

  • I miejsce: Tomasz Cienkowski, Gimnazjum im. Ziemi Dobrzyńskiej w Tłuchowie
  • II miejsce: Ewelina Jowita Kwiatkowska, Gimnazjum im. Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Dobrzejewicach,
  • III miejsce: Weronika Sławkowska, Gimnazjum im. Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Dobrzejewicach,
  • IV miejsce: Martyna Oryl, Gimnazjum im. Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Dobrzejewicach.

 

Konkurs organizował Przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego wraz z Kujawsko-Pomorskim Kuratorem Oświaty oraz Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Konkursowi patronowały uczelnie: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa we Włocławku.

 

 

Kancelaria Sejmiku

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

5 marca 2015 r.