Aktualności

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Konkurs ,,Słowem o Szafarni”

Utalentowanych literacko uczniów klas 7. i 8. kujawsko-pomorskich szkół podstawowych zapraszamy do udziału w III Wojewódzkim Konkursie „Słowem o Szafarni” na opowiadania inspirowane postacią Fryderyka Chopina i jego wakacyjnymi pobytami w szafarskim dworku Dziewanowskich. Zgłoszenia do 13 listopada.

 

– Konkurs jest jedną z tych inicjatyw, których celem jest zainteresowanie młodych ludzi historią regionu – mówi marszałek Piotr Całbecki

 

Tym razem organizatorzy zachęcają do czytania ,,Kuriera Szafarskiego” – wakacyjnej gazetki w formie listów do rodziców pisanych przez kilkunastoletniego Frycka. Zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie, w oparciu o wybrany fragment tych tekstów, opowiadania dotyczącego szafarskich wakacji młodego pianisty i kompozytora, okrzykniętego już wówczas geniuszem muzycznym. Opisane w „Kurierze” wydarzenie może być punktem wyjścia, osią narracji lub puentą konkursowego opowiadania.

 

 

Uczestników do konkursu zgłaszają szkoły – placówka może zgłosić maksymalnie troje uczniów – wyłącznie drogą elektroniczną, za pomocą formularza zgłoszeniowego. Ogłoszenie wyników 12 grudnia.

 

Ośrodek Chopinowski w Szafarni, który jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego, zaprasza też:

  • do śledzenia cyklu filmów dla najmłodszych ,,Bajkowa Szafarnia”
  • do lektury książki ,,Przygody Fryderyka w Szafarni” (autor Cezary Dobies, ilustracje Artur Majka, uzupełnieniem jest audiobook dla dorosłych; pozycja do pobrania bezpłatnie).

 

Informacje i pliki na www.szafarnia.art.pl

 

Ośrodek Chopinowski w Szafarni
i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

30 października 2020 r.