Aktualności

Logo konkursu "Odkrywca 2018"

Konkurs „ODKRYWCA 2018”

Trwa jedenasta edycja organizowanego przez Urząd Marszałkowski konkursu „ODKRYWCA”. Wyróżniamy w nim tych, dzięki którym Kujawy i Pomorze stają się regionem coraz bardziej atrakcyjnym turystycznie. Na zgłoszenia kandydatów do poniedziałku (8 października).

 

Celem konkursu jest nagrodzenie osób, zespołów osób, instytucji, stowarzyszeń, samorządów oraz przedsiębiorców przyczyniających się do budowania wizerunku marki turystycznej województwa w kraju i za granicą oraz rozwoju turystyki i gospodarki turystycznej 
w regionie.

Wyróżnienia i nominacje są przyznawane w następujących kategoriach i podkategoriach:

 

  • działalność na rzecz rozwoju turystyki i popularyzacji krajoznawstwa:

– osoba fizyczna,
– osoba prawna/instytucja;

  • inwestycja sprzyjająca rozwojowi turystyki;
  • przedsięwzięcie biznesowe;
  • wydarzenie turystyczne i promocyjne

 

Zgodnie z tegorocznym regulaminem kapituła konkursu przyznaje po trzy nominacje do wyróżnienia w każdej kategorii i podkategorii i rekomenduje wyróżnienia Zarządowi Województwa. Ostatecznie o wynikach konkursu decyduje Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Zgłoszenia kandydatur mogą być dokonywane bezpośrednio przez samego kandydata, bądź też kandydaci mogą być zgłoszeni przez inny podmiot. Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 8 października 2018 r. wyłącznie drogą elektroniczną na adres e-mailowy: odkrywca@kujawsko-pomorskie.pl, temat: Konkurs „ODKRYWCA 2018”.

   

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się jesienią podczas Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

W ubiegłym roku laureatem Konkursu w kategorii „działalność na rzecz rozwoju turystyki i popularyzacji krajoznawstwa” został Powiat Świecki. W kategorii „inwestycja sprzyjająca rozwojowi turystyki wyróżnienie otrzymało Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki Sp. z o.o., Gmina Miasta Toruń. W kategorii „wydarzenie turystyczne i promocyjne wyróżnienie otrzymali: Muzeum Ziemi Pałuckiej za „Wenecką Noc z Parowozami” i Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna za „Inaugurację w naszych Konstelacjach. Megaweekend w regionie”.

 

Więcej informacji na temat konkursu „ODKRYWCA 2018”: .www.odkrywca.kujawsko-pomorskie.pl

 

opracowanie:

Departament Sportu i Turystyki

oraz Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

19 września 2018 r.

ostatnia aktualizacja: 4 października 2018 r.