Aktualności

Okładka naszego dodatku prasowego, wydanego z okazji 20-lecia województwa
Okładka naszego dodatku prasowego, wydanego z okazji 20-lecia województwa

Konkurs na dwudziestolecie regionu – druga tura pytań

Oto druga, przedostatnia seria zadań w ramach konkursu z okazji dwudziestolecia województwa kujawsko-pomorskiego. Autorów prawidłowych odpowiedzi we wszystkich trzech odsłonach konkursu nagrodzimy hulajnogami elektrycznymi i voucherami podróżnymi o wartości 1990 złotych. Ostatnia szansa na wygraną 31 października – tego dnia ukaże się na naszej stronie ostatni zestaw pytań.

 

Aby rozwiązać zadania we wszystkich trzech turach konkursu, należy sięgnąć do naszego dodatku ,,Razem dla regionu. 20 lat województwa kujawsko-pomorskiego”, który ukazał się 27 września razem w regionalnymi dziennikami: ,,Gazetą Pomorską”, ,,Expressem Bydgoskim” i ,,Nowościami”. Warto zapoznać się z jego treścią, bo na uczestników konkursu czekają atrakcyjne nagrody. Ostatnia szansa na wygraną pojawi się 31 października, kiedy na naszej stronie zamieścimy ostatni zestaw konkursowych zadań.

 

Oto dzisiejsze pytania:

  1. Dzięki Środkom Regionalnego programu Operacyjnego w latach 2007-2015 w Kujawsko-Pomorskiem zrealizowano wiele działań z zakresu rewitalizacji dróg wodnych oraz budowy infrastruktury wodniackiej. Wymień 5 takich inwestycji i podaj, gdzie były realizowane.
  2. W ciągu dwudziestu lat istnienia naszego województwa z udziałem środków unijnych zrealizowano wiele inwestycji w szpitalach powiatowych. Podaj, jaka była największa z tych inwestycji, gdzie została przeprowadzona, jaki był jej koszt i zakres.

  3. Województwo kujawsko-pomorskie ma szczególnego patrona. Podaj, kto nim jest, od którego roku ta osobistość patronuje naszemu regionowi i ile w sumie regionów w Polsce ma jej patronat? Podaj również nazwę instytucji, która wydała decyzję o przyznaniu patronatu naszemu województwu.
  1. Kujawsko-Pomorskie może pochwalić się innowacyjnymi rozwiązaniami w dziedzinie opieki społecznej. Jednym z nich jest kierowany do seniorów projekt ,,Zielona opieka”. Podaj jak nazywa się projekt będący kontynuacją ,,Zielonej opieki”, na czym polega i wymień 5 miejscowości w powiecie tucholskim i 2 w powiecie brodnickim, w których jest realizowany.
  1. Dzięki wsparciu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w Kujawsko-Pomorskiem stworzono od podstaw lub zmodernizowano lokalne targowiska. Podaj, ile tego typu obiektów powstało w regionie dzięki wsparciu PROW?
  1. Parki krajobrazowe to wielkie bogactwo turystyczne i przyrodnicze naszego regionu. Zachowanie ich unikatowych walorów wspieramy regularnie dzięki środkom samorządu województwa i  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Wspominamy o tym na stronach naszego wydawnictwa ,,Razem dla regionu. 20 lat dla województwa kujawsko-pomorskiego”.

 

Wymień wszystkie parki krajobrazowe działające w naszym regionie, przyślij zdjęcie wykonane w jednym z nich i uzasadnij, dlaczego właśnie tam lubisz spędzać wolny czas (uzasadnienie nie powinno być dłuższe niż 5 zdań).

 

Prawidłowe odpowiedzi na pytania z I tury konkursu-tutaj.

 

Ważne informacje:

  • prawidłowe odpowiedzi na pytania w II turze konkursu należy przesyłać mailowo na adres 20lat@kujawsko-pomorskie.pl do 30 października 2019 roku do godziny 24:00,
  • do zgłoszenia koniecznie należy załączyć skan lub zdjęcie wypełnionego załącznika do regulaminu konkursu (do pobrania stąd),
  • jedna osoba może wziąć udział tylko w jednej turze konkursu,

 

Regulamin konkursu dostępny tutaj. Ostatnia tura konkursowych zadań pojawi się na naszej stronie wyjątkowo w czwartek, 31 października.

 

Zapraszamy do udziału w konkursie i życzymy powodzenia.

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

25 października 2019 r.