Aktualności

Uroczysta gala wręczenia nagród w ramach VII edycji konkursu „Oni tworzyli naszą historię”, fot. Tymoteusz Tymiński
Uroczysta gala wręczenia nagród w ramach VII edycji konkursu „Oni tworzyli naszą historię”, fot. Tymoteusz Tymiński

Konkurs im. generał Elżbiety Zawackiej

Zapraszamy gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w ósmej edycji Wojewódzkiego Konkursu im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię”. Na prace dokumentujące losy nieznanych bohaterów oraz wspomnienia uczestników i świadków ważnych wydarzeń w dziejach Polski i naszego regionu czekamy do 12 lutego.

 

Przedsięwzięcie jest organizowane przez Urząd Marszałkowski wraz z Kujawsko-Pomorskim Kuratorem Oświaty, Fundacją Generał Elżbiety Zawackiej, Archiwum  i Muzeum Pomorskim AK oraz Wojskowej Służby Polek w Toruniu, a także z Biblioteką Pedagogiczną im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.

Konkurs ma zachęcić młodych ludzi do rozwijania wiedzy historycznej o naszym regionie oraz dokumentowania lokalnych dziejów na podstawie wspomnień świadków, a także zdjęć i pamiątek zachowanych w rodzinnych i publicznych archiwach. Nauczycieli ma zaś skłonić do krzewienia wiedzy o historii naszego regionu.

Do konkursu można nadsyłać prace w dowolnej formie wypowiedzi pisemnej o tematyce „O ludziach”, „O wydarzeniach” lub „Album rodzinny”, w dwóch kategoriach: dla gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Dla laureatów konkursu przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody: za zajęcie pierwszego miejsca w obu kategoriach – do 1,5 tys. zł, za drugie miejsce – do 1 tys. zł, za trzecie miejsce – do 500 zł. Szkoły, których uczniowie zwyciężyli w obu kategoriach otrzymają nagrody rzeczowe za kwotę do 500 zł. Nagrody trafią także do nauczycieli – opiekunów autorów zwycięskich prac w obu kategoriach.

Prace należy przesłać na adres: Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej, ul. gen. J. H. Dąbrowskiego 4, 87-100 Toruń, lub dostarczyć osobiście do sekretariatu Biblioteki (pokój nr 22, II piętro).

  • Termin nadsyłania prac konkursowych: do 12 lutego 2016 r.
  • Data ogłoszenia wyników: 10 marca 2016 r.

Regulamin oraz formularze zgłoszeniowe

O ubiegłorocznej edycji konkursu „Oni tworzyli nasza historię”

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

28 stycznia 2016 r.