Aktualności

Fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP
Fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP

Konkurs „Co dobrego do Spichlerza Kujawskiego?”

Sezon na domowe przetwory w pełni. Dla miłośników regionalnych smaków Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna przygotowała atrakcyjny konkurs z nagrodami. Autorzy najlepszych receptur  na powidła, kompoty, kiszonki, pikle, pasty i przeciery mogą liczyć na profesjonalnie zaprojektowaną etykietę na słoiki czy butelki. Dziś (20 października) ostatnia szansa, by wziąć udział w konkursie. 

 

Gromadzenie przetworów na zimę jest nieodłącznym elementem kulinarnej tradycji Kujaw, urodzajnej krainy zwanej niegdyś spichlerzem Polski. Również dziś półki i spiżarnie w wielu domach w regionie jesienią zapełniają się kolorowymi słoikami i butelkami wypełnionymi domowymi przetworami. Gospodynie dzielą się przepisami, odtwarzają stare rodzinne receptury, próbują nowości i z satysfakcją ustawiają w rzędy kolejne kulinarne dzieła.

 

Konkurs „Co dobrego do Spichlerza Kujawskiego?” jest doskonałą okazją, by pochwalić się tym, co dziś oferuje nasz region – czym chwalą się drobni producenci, kulinarne manufaktury, gospodarze prowadzący przydomową produkcję. Do udziału w zabawie zachęcamy także gospodynie i kulinarnych smakoszy.

 

Co zrobić, by wziąć udział w konkursie?

 

Zapraszamy na fanpage www.facebook.com/konstelacjedobrychmiejsc

 

Pod postami konkursowymi należy opublikować w komentarzu recepturę przetworu wraz ze zdjęciami (maksymalnie 3 zdjęcia). Ważne, by użyte do jego wytworzenia produkty pochodziły z kujawskich pól, ogrodów i sadów.

 

Nagrodą główną będzie profesjonalnie zaprojektowana etykieta na produkty, łącząca markę producenta z marką Kujawy, oraz jej wydruk.

 

Regulamin konkursu i więcej informacji tutaj oraz na stronie K-POT.

 

Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna

oraz Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

7 października 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 20 października 2020 r.