Aktualności

fot. Tymoteusz Tymiński.

Konkurs: architektura i ekologia

Po sukcesie konkursu na projekt domu jednorodzinnego, nawiązującego do regionalnych tradycji oraz harmonizującego z krajobrazem i otoczeniem kulturowym, ogłosiliśmy dwa kolejne konkursy architektoniczne. Tym razem chcemy wyróżnić projektantów, inwestorów i wykonawców interesujących w sensie estetycznym budynków, w których zastosowano energooszczędne rozwiązania oraz odnawialne źródła energii.

 

– Konkursy architektoniczne, wskazywanie dobrych praktyk projektowania, także w dziedzinie oszczędności energii, to najlepsze sposoby poszukiwania wyjściowych propozycji późniejszych działań inwestycyjnych. Debata na ten temat ładu przestrzennego, ładu urbanistycznego i architektury oraz edukacja społeczeństwa w tej sferze zaowocują, mam nadzieję, w nieodległej przyszłości piękniejszym krajobrazem, w którym będziemy się dobrze czuli i którego nie będziemy się wstydzić – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

W imieniu samorządu województwa kujawsko-pomorskiego konkursy prowadzą bydgoski i toruński oddziały Stowarzyszenia Architektów Polskich. Pierwszy dotyczy realizacji zakończonych do końca 2013 roku, drugi obiektów oddanych do użytku w roku 2014.

 

Jury oceni zgłoszone propozycje w czterech kategoriach:

  • wielorodzinne budownictwo mieszkaniowe

  • jednorodzinne budownictwo mieszkaniowe

  • obiekty użyteczności publicznej

  • budownictwo przemysłowe.

 

Terminy zgłaszania wniosków do 13 kwietnia (obiekty 2013) i do 11 maja (obiekty 2014). Wszystkie szczegóły na stronie SARP tutaj

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

1 kwietnia 2015 r.