Aktualności

Logo - Więcej niż biznes, kujawsko-pomorska ekonomia społeczna

Konferencja ekonomii społecznej w Bydgoszczy

W poniedziałek (10 grudnia) w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy odbyła się konferencja ekonomii społecznej połączona z targami dobrych praktyk „Więcej niż biznES: wielosektorowa współpraca dla rozwoju ekonomii społecznej w regionie”. Organizatorem konferencji był Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu. Wydarzenie wspiera samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Uczestnicy spotkania mogli uzyskać odpowiedzi na pytania: Jak rozwijać współpracę między sektorem ekonomii społecznej a biznesem, nauką, NGO i administracją publiczną? Jak wyglądają realia funkcjonowania podmiotów ekonomii społecznej na rynku i ich kooperacja z biznesem oraz jednostkami samorządu terytorialnego? Co oferują klientom indywidualnym i instytucjonalnym spółdzielnie socjalne i przedsiębiorstwa społeczne działające w naszym regionie?

 

W gronie zaproszonych gości i prelegentów znaleźli się: Jan Młynarczyk – przedsiębiorca, zatrudniający osoby z niepełnosprawnością intelektualną, Łukasz Broniszewski – działacz społeczny, prezes zarządu Fundacji Stabilo, ekspert ds. przedsiębiorczości społecznej i partycypacji obywatelskiej, członek Krajowego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej, Michał Cichoracki – dr socjologii, wykładowca WSG w Bydgoszczy i dyrektor punktu Europe Direct WSG, wspólnik firmy Innowacje społeczne sp. z o.o., ekspert medialny, Małgorzata Kaczorek – prezes All 4 Care Sp. z o.o., właścicielka portalu senior24h.pl, członkini zarządu IPH w Toruniu, ekspertka ds. PR i CSR; tegoroczna laureatka nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego „Przedsiębiorstwo zaangażowane społecznie” oraz Agnieszka Lange-Olszewska – prezes Zarządu Fundacji Pro Omnis, która prowadzi dwa przedsiębiorstwa społeczne w branży cateringowo-gastronomicznej oraz opiekuńczej.

 

Przy okazji konferencji odbyły się targi dobrych praktyk, podczas których zaprezentowano podmioty ekonomii społecznej (PES). Targi z jednej strony miały upowszechnić ideę ekonomii społecznej w regionie, jako jednego z narzędzi w zakresie integracji społecznej i zawodowej grup defaworyzowanych na rynku pracy, a z drugiej – były okazją do prezentacji produktów i usług świadczonych przez PES-y z regionu.

 

Zaproszenie i program konferencji

 

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

10 grudnia 2018 r.

Ostatnia aktualizacja: 11 grudnia 2018 r.