Aktualności

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl
Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Koncert na 100-lecie niepodległości

W niedzielę (23 września) w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu odbył się koncert, zorganizowany przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury, podczas którego 100 śpiewaków i muzyków upamiętniło 100-lecie odzyskania niepodległości.

 

Podczas koncertu Chór Męski Copernicus z WOAK-u, Chór Męski Echo z Grudziądza, Orkiestra Dęta WOAK i Orkiestra Dęta Chełmińskiego Domu Kultury oraz zaproszeni śpiewacy wykonali znane i mniej znane pieśni patriotyczne, które przybliżyły słuchaczom historię Polski. Przez wieki podtrzymywały na duchu i zagrzewały do walki. Mówiły o radościach i troskach, uczuciach i ideach. Warto było wysłuchać tych pieśni, bo nie tylko wzbudzają uczucia patriotyczne, ale pielęgnują pamięć o wszystkich tych, którzy walczyli o wolność Polski.

 

Przed koncertem marszałek Piotr Całbecki wręczył przedstawicielom chóru Copernicus i Orkiestry Dętej ChDK okolicznościowy medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

 
Koncert odbył się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w Kujawsko-Pomorskim „Niepodległa dla wszystkich”. Więcej informacji na stronie WOAK-u, instytucji kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

20 września 2018 r.

Ostatnia aktualizacja: 24 września 2018 r.

 

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plFot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plFot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plFot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plFot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plFot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plFot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plFot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plFot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plFot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl