Aktualności

Koncert charytatywny Fundacji na rzecz Hematologii, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl
Koncert charytatywny Fundacji na rzecz Hematologii, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Koncert charytatywny

Muzyka Piotra Czajkowskiego i Stanisława Moniuszki zabrzmiała w sobotę (21 listopada) w toruńskim Dworze Artusa podczas koncertu charytatywnego, zorganizowanego przez Fundację na rzecz Hematologii, Stowarzyszenie Chorych na Białaczkę i Toruńską Orkiestrę Symfoniczną. Pozyskane podczas koncertu środki zostaną przekazane na fundusz rehabilitacyjny służący pacjentom Oddziału Hematologii Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu.

 

Wystąpiła Toruńska Orkiestra Symfoniczna pod batutą Miłosza Kuli, w programie znalazły się uwertura „Bajka” Moniuszki oraz Wariacje rococo na wiolonczelę i orkiestrę oraz II symfonia „Małorosyjska” Czajkowskiego. Partie wiolonczelowe wykonał Bartosz Koziak. W przerwie koncertu odbyła się aukcja obrazów namalowanych przez profesorów z Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Więcej informacji.

 

Doroczną nagrodę Anioł Hematologii, przyznaną w podziękowaniu za wspieranie tworzenia w Toruniu Banku Krwiotwórczych Komórek Macierzystych, odebrał podczas koncertu Piotr Sucharski, prezes firmy Neuca SA.

 

Działająca od 2001 roku Fundacja na rzecz Hematologii oraz powstałe w 2004 roku  Stowarzyszenie Chorych na Białaczkę to organizacje starające się o poprawę warunków opieki medycznej nad chorymi na białaczki, chłoniaki oraz inne poważne schorzenia szpiku kostnego i węzłów chłonnych. Ich działalność skupia się na pozyskiwaniu nowych dawców szpiku kostnego, organizowaniu turnusów rehabilitacyjnych oraz wspieraniu finansowym Oddziału Hematologii toruńskiego Szpitala Miejskiego.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

18 listopada 2015 r.

ostatnia aktualizacja: 23 listopada 2015 r.

Koncert charytatywny Fundacji na rzecz Hematologii, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plKoncert charytatywny Fundacji na rzecz Hematologii, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plKoncert charytatywny Fundacji na rzecz Hematologii, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plKoncert charytatywny Fundacji na rzecz Hematologii, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plKoncert charytatywny Fundacji na rzecz Hematologii, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plKoncert charytatywny Fundacji na rzecz Hematologii, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plKoncert charytatywny Fundacji na rzecz Hematologii, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plKoncert charytatywny Fundacji na rzecz Hematologii, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plKoncert charytatywny Fundacji na rzecz Hematologii, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl