Aktualności

Plakat Copernicus Cup 2016

Kibicuj na Copernicus Cup

Zapraszamy do kibicowania podczas drugiego Halowego Europejskiego Mityngu Lekkoatletycznego Copernicus Cup z udziałem gwiazd „królowej sportu”, który odbędzie się 12 lutego w Hali Sportowo-Widowiskowej w Toruniu. Organizatorzy zawodów przygotowali pulę bezpłatnych wejściówek dla zorganizowanych grup. Zgłoszenia można przesyłać do 30 stycznia.

 

Gwiazdy polskiej i światowej lekkoatletyki będą rywalizować w biegach na dystansach 60, 400 i 800 metrów, zobaczymy też konkurencje w skoku wzwyż i o tyczce, a także trójskoku i biegu na 60 metrów przez płotki. W biegu na 800 metrów rywalem Adama Kszczota, srebrnego medalisty mistrzostw świata z Pekinu, będzie Mohammed Aman – złoty medalista z Moskwy (2013) oraz z hal w Stambule (2012) i Sopocie (2014). W biegu weźmie także udział brązowy medalista olimpijski z Londynu Kenijczyk Timothy Kitum. Na dystansie 800 metrów kobiet zmierzą się między innymi Brytyjka Jenny Meadows oraz Joanna Jóźwik i Angelika Cichocka. W skoku o tyczce mężczyzn zobaczymy medalistów mistrzostw świata Pawła Wojciechowskiego i Piotra Liska. Organizację imprezy wspiera Urząd Marszałkowski.

 

Organizatorzy w ramach Klubu Kibica przygotowali pulę nieodpłatnych wejściówek na imprezę dla zorganizowanych grup. Zgłoszenia można dokonywać za pośrednictwem poczty elektronicznej zgloszenia@efl.bydgoszcz.pl lub na fax. Biura Organizacyjnego Imprez (52 341 71 76) do 30 stycznia. Wejściówki są limitowane – decyduje kolejność zgłoszeń (formularz zgłoszeniowy). W sprzedaży są także bilety indywidualne.

 

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

5 stycznia 2016 r.

ostatnia aktualizacja: 27 stycznia 2016 r.