Aktualności

Finał Konfrontacji Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu KATAR, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl
Finał Konfrontacji Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu KATAR, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

KATAR muzycznie

W sobotę (2 kwietnia) w Akademickim Klubie Od Nowa w Toruniu odbył się finał Konfrontacji Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu KATAR 2016 w dziedzinie muzyki. Zwycięzcą okazał się zespół Kids z Torunia.

 

Do tegorocznych zmagań, organizowanych przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu, zgłosiło się czterdzieści zespołów z całego województwa, prezentujących muzykę rockową i alternatywną. Jury oraz słuchacze Radia Gra zdecydowali, że na scenie Od Nowy wystąpiło trzynaście zespołów z Bydgoszczy, Torunia i Grudziądza. Nagrodę za drugie miejsce otrzymał zespół Miss Fire z Grudziądza, trzecie miejsce zajęła grupa atem z Torunia.

 

KATAR w tym roku odbywa się po raz dwudziesty piąty. Są to organizowane przez WOAK spotkania służące prezentacji osiągnięć artystycznych i promocji dokonań artystów amatorów mieszkających, studiujących lub pracujących na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, zajmujących się filmem, fotografią, muzyką, tańcem i teatrem.

 

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

29 marca 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 4 kwietnia 2016 r.

Finał Konfrontacji Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu KATAR, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plFinał Konfrontacji Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu KATAR, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plFinał Konfrontacji Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu KATAR, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plFinał Konfrontacji Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu KATAR, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plFinał Konfrontacji Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu KATAR, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plFinał Konfrontacji Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu KATAR, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plFinał Konfrontacji Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu KATAR, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plFinał Konfrontacji Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu KATAR, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl