Aktualności

fot. Szymon Ździebło/tarantoga.pl
fot. Szymon Ździebło/tarantoga.pl

KATAR fotograficznie

Dziś (10 czerwca) w Galerii Spotkań Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu odbędzie się finał Konfrontacji Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu (KATAR) w dziedzinie fotografii. Na wystawę konkursową zakwalifikowano prace dwudziestu sześciu fotografów amatorów.

 

 

Tematem przewodnim tegorocznych zmagań jest hasło „Na wyciągnięcie ręki”. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych: do i powyżej 16 lat. Uczestnicy nadsyłali do organizatora fotokasty lub zestawy zdjęć wykonanych w dowolnej technice. Więcej o konkursie oraz lista osób, których prace zostały zakwalifikowane na wystawę na stronie WOAK-u. Wydarzeniu towarzyszą warsztaty fotograficzne „ABC fotografii dla młodzieży: Portret fotograficzny”

 

KATAR w tym roku odbywa się po raz dwudziesty piąty. Są to organizowane przez WOAK spotkania służące prezentacji osiągnięć artystycznych i promocji dokonań artystów amatorów. W konfrontacjach biorą udział osoby i zespoły mieszkające, studiujące lub pracujące na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, które amatorsko zajmują się twórczością artystyczną w dziedzinach: filmu, fotografii, muzyki, tańca i teatru. W tym roku odbył się finał zmagań muzycznych.

 

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

8 czerwca 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 10 czerwca 2016 r.