Aktualności

Koncert uczestników KATAR-u, fot. Katarzyna Koźlikowska
Koncert uczestników KATAR-u, fot. Katarzyna Koźlikowska

KATAR 2016: muzyka

Przed nami pierwsza odsłona tegorocznej edycji Konfrontacji Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu (KATAR). Do 12 lutego twórcy indywidualni i zespoły muzyczne, wykonujące muzykę rockową i szeroko rozumianą muzykę alternatywną mogą zgłaszać chęć uczestnictwa w konkursie do Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu.

 

Warunkiem udziału w konfrontacjach jest wypełnienie formularza online i przesłanie wymaganych załączników zgodnie podanym wyborem w karcie zgłoszenia: demo dwóch utworów, w tym co najmniej jednego autorskiego oraz tekstów zgłoszonych piosenek. W trakcie trwania konkursu zostanie ogłoszony Plebiscyt Radia GRA. Od 22 lutego do 6 marca na nadesłane propozycje będzie można głosować na portalu www.gra.fm. Zwycięzca głosowania internautów i słuchaczy  otrzyma nagrodę pieniężną oraz awansuje do finałowego przeglądu, bez względu na ocenę komisji. Przegląd finałowy odbędzie się 2 kwietnia w toruńskim klubie Od Nowa.

 

KATAR w tym roku odbywa się po raz dwudziesty piąty. Są to organizowane przez WOAK spotkania służące prezentacji osiągnięć artystycznych i promocji dokonań artystów amatorów. W konfrontacjach biorą udział osoby i zespoły mieszkające, studiujące lub pracujące na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, które amatorsko zajmują się twórczością artystyczną w dziedzinach: filmu, fotografii, muzyki, tańca i teatru.

 

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

3 lutego 2016 r.