Aktualności

Jubileusz Hospicjum im. Jerzego Popiełuszki

Jubileusz Hospicjum im. Jerzego Popiełuszki

Bydgoskie Hospicjum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki obchodzi jubileusz 25-lecia działalności. Uroczysta msza święta oraz koncert „Ave Maria” odbędą się w niedzielę (31 maja) w kościele św. Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy.

 

Hospicjum działające przy parafii św. Polskich Braci Męczenników zostało założone 17 maja 1990 roku przez księdza Romualda Biniaka, laureata Nagrody Marszałka Województwa w 2009 roku. Placówka niesie wszechstronną opiekę medyczną, psychologiczną, duchową i społeczną chorym i ich rodzinom. Hospicjum systematycznie się rozwija powiększając zasoby lokalowe i rozszerzając zakres działalności. O misji hospicjum tutaj.

 

Działalność placówki wspiera samorząd województwa. Dzięki 1,5 miliona złotych dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego hospicjum powiększyło się o nowy pawilon (więcej na ten temat w wydawnictwie „Razem dla Bydgoszczy”). Na potrzeby hospicjum trafił też dochód z kwesty przeprowadzonej podczas drugiego dobroczynnego Balu Marszałka, który odbył się w 2011 roku (więcej tutaj).

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędy Marszałkowskiego

 

29 maja 2015 r.