Aktualności

Olej rzepakowy, fot. Lokalna Żywność
Olej rzepakowy, fot. Lokalna Żywność

Lokalna Żywność – zapraszamy na zakupy

Zapraszamy na zakupy w sklepie internetowym Lokalna Żywność. To miejsce, gdzie dostępne są produkty pochodzące bezpośrednio z lokalnych gospodarstw. W ofercie m.in. nowości: podnoszący odporność pyłek pszczeli, prażone jabłko czy tradycyjna wędzona kiełbasa krakowska. Okienko zakupowe jest już otwarte, zakupy można robić do 3 października. Odbiór zamówień 6 października, w trzech lokalizacjach w Toruniu. Już wkrótce będzie także okazja do zrobienia zakupów stacjonarnie podczas Jesiennego Jarmarku Lokalnej Żywności, który odbędzie się 14 października przed Urzędem Marszałkowskim. Nie zabraknie swojskich, ekologicznych produktów i dań na ciepło, o szczegółach będziemy informować wkrótce.

 

– Kujawsko-Pomorskie kusi różnorodnością smaków, a wśród produktów oferowanych w naszym sklepie internetowym każdy znajdzie coś dla siebie. To także świetny pomysł na upominek – zachęca marszałek Piotr Całbecki.

 

Zamówione produkty będą gotowe do odbioru w czwartek 6 października w jednym z trzech miejsc w Toruniu:

  • na trzecim piętrze w bufecie Urzędu Marszałkowskiego przy placu Teatralnym 2 od 14.30 do 16,
  • budynku Urzędu Marszałkowskiego przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 73 w sali numer 16, w godzinach od 14.30 do 16.30,
  • Auli UMK przy ulicy Jurija Gagarina 11, od 15 do 16.

 

Produkty od początku do końca powstają w jednym gospodarstwie. Jest to przykład wdrażania idei krótkiego łańcucha produkcji żywności. Zamówienia są zbierane odpowiednio wcześniej, aby dostawa mogła odbyć się bezpośrednio po zebraniu lub wytworzeniu produktów. Dzięki temu są one najświeższe, co zapewnia najwyższą jakość. Produkty są dostarczane w ekologicznych torbach wielorazowego użytku, a mleko sprzedawane w butelkach zwrotnych. Zakupy na Lokalnej Żywności to także wsparcie lokalnego biznesu.

 

Nowość na Lokalnej Żywności - prażone jabłko z gospodarstwa Marty Wiśniewskiej-Staszak, fot. Lokalna Żywność
Nowość na Lokalnej Żywności – prażone jabłko z gospodarstwa Marty Wiśniewskiej-Staszak, fot. Lokalna Żywność

 

Rolnicy, którzy chcą dołączyć do grona naszych dostawców, mogą zgłaszać się za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres kontakt@lokalna-zywnosc.pl.

 

Źródłem finansowania projektu są grant Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i budżet województwa. Realizacja jest możliwa dzięki współpracy samorządu województwa z marszałkowskim Regionalnym Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej w Przysieku.

 

Świeże produkty pochodzące od lokalnych rolników można zakupić także na wielu targowiskach w regionie, które przeszły gruntowną rewitalizację dzięki środkom unijnym z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW).

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

22 września 2022 r.

Ostatnia aktualizacja: 27 września 2022 r.