Aktualności

fot. Andrzej Goiński

Jazzmani w Toruniu

W toruńskim klubie Od Nowa dzisiaj (25 lutego) rozpoczyna się „Jazz Od Nowa Festival”. W tegorocznej edycji wystąpią artyści z siedmiu krajów. Na scenie zaprezentują się m.in. laureat nagrody Grammy Włodek Pawlik, Tomasz Stańko i Frank Parker. Organizację wydarzenia wsparł Urząd Marszałkowski.  Impreza potrwa do soboty (28 lutego).

 

Festiwal od początku odznacza się przemyślaną i konsekwentną formułą łączącą w swoim repertuarze jazzową klasykę z nowymi nurtami tej muzyki. Organizatorzy imprezy skomponowali repertuar, aby sprostać gustom miłośników jazzu, jak również zainteresować jazzową atmosferą młodych melomanów.

 

W tegorocznej 15. edycji „Jazz Od Nowa Festival” wystąpią muzycy z: USA, Włoch, Wielkiej Brytanii, Austrii, Finlandii, Kuby i Polski. Gwiazdami będą międzynarodowe znakomitości jazzu m.in.: Tomasz Stańko, Włodek Pawlik, Jan Ptaszyn Wróblewski, Mikołaj Trzaska, Frank Parker, Jonathan Dobie.

 

 

Więcej informacji na temat festiwalu na stronie: www.jazz.umk.pl.

 

Wydarzenie jest współfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

25 lutego 2015 r.