Aktualności

Pałac Dąmbskich, siedziba Teatru Muzycznego w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras
Pałac Dąmbskich, siedziba Teatru Muzycznego w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras

Jazz w Pałacu

Koncert pamięci jazzmana Janusza Muniaka to propozycja Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu na dzisiejszy (21 lipca) wieczór. Na scenie Pałacu Dąmbskich zagrają Wojciech Karolak, Adam Czerwiński, Tadeusz Jakubowski i Tomasz Grzegorski.

 

Janusz Muniak był jednym z najwybitniejszych saksofonistów tenorowych w historii polskiego jazzu. Wydał blisko 30 albumów, część z nich z własną grupą Janusz Muniak Quartet. Współpracował m.in. z Krzysztofem Komedą, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Jarosławem Śmietaną i Leszkiem Możdzerem. W 2015 roku odebrał Złotego Fryderyka za całokształt swojej pracy. Odszedł niespodziewanie na początku tego roku.

 

W Teatrze Muzycznym jazzmani premierowo zaprezentują koncert przygotowany z myślą o słynnym festiwalu „Jazz w Lesie”, odbywającym się co roku w Sulęczynie.

 

W Teatrze Muzycznym wakacyjne czwartki, poza najbliższym, poświęcone są amerykańskim musicalom. W ramach cyklu „Kino w teatrze” co tydzień od godziny 20 widzowie mają okazję obejrzeć słynne hollywoodzkie produkcje, powstałe w latach 20, 30, 40, 50 i 60.

 

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Więcej na stronie teatru.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

19 lipca 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 21 lipca 2016 r.