Aktualności

Michał Bąk, fot. Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu
Michał Bąk, fot. Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu

Jazz i klasyka na jednej scenie – Quartetto w Teatrze Muzycznym

Kwartet gdańskiego kontrabasisty – Michała Bąka – wystąpi w najbliższy czwartek (21 lipca) w toruńskim Teatrze Muzycznym w ramach cyklu koncertów „Jazz w pałacu”. Zespół umiejętnie łączy muzykę jazzową z klasyczną, przez co wyraża swoje przeżycia i doświadczenia. W Toruniu zaprezentuje utwory ze swojego drugiego albumu „Fortress”.

 

Ideą zespołu jest łączenie światów muzyki jazzowej i klasycznej ze współczesną improwizacją. Za pomocą różnych środków wyrazowych inspirowanych dawnymi mistrzami muzyki klasycznej oraz współczesnymi technikami wykonawczymi, próbują wyrazić swoje aktualne przeżycia i doświadczenia. Zespół wystąpi w składzie:

Michał Bąk – kontrabas

Emil Miszk – trąbka

Jakub Klemensiewicz – saksofon tenorowy

Sławek Koryzno – perkusja

 

Michał Bąk, lider zespołu, pochodzi z Gdańska. Naukę gry na kontrabasie rozpoczął w wieku 10 lat i od tego czasu jego kariera muzyczna wciąż się rozwija. Jest laureatem licznych konkursów kontrabasowych jak i jazzowych. Specjalizuje się nie tylko w muzyce jazzowej, ale także w historycznym wykonawstwie muzyki dawnej pracując jako solista, kameralista oraz muzyk orkiestrowy. Współpracuje z wieloma zespołami oraz artystami biorąc udział w licznych koncertach w Polsce i za granicą.

 

Więcej szczegółów na stronie teatru.

 

Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu

 

18 lipca 2022 r.