Aktualności

Jarmark św. Mikołaja 06-09.12.2017

Jarmark św. Mikołaja w Grudziądzu

Rozpoczął się grudziądzki Jarmark św. Mikołaja. Na Rynku pojawi się 38 wystawców, którzy do 9 grudnia w godz. 10.00-19.00 oferować będą ozdoby i upominki, a także produkty gastronomiczne. Nie zabraknie również występów artystycznych na plenerowej scenie.

 

Program występów artystycznych:

 

  • środa, 6 grudnia

– godz. 11.00 – wizyta Św. Mikołaja, wystąpi: Ognisko Pracy Pozaszkolnej,

– godz. 16.00 – wystąpi: Szkoła Podstawowa Węgrowo, Muzyczna Siódemka – SP nr 7, Spinakerki – Niepubliczna Szkoła Podstawowa z oddziałami integracyjnymi Spinaker,

– godz. 17.00 – „Pierwsza Gwiazda” happening w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop” – to grupa artystyczna z Krakowa założona w 1999 r. przez aktora i reżysera Piotra Kulczyka. Zajmuje się realizacją plenerowych happeningów i widowisk teatralnych oraz produkcją filmową. Pasja i zaangażowanie zespołu zaowocowały kilkoma przebojami teatralnymi, w których aktorzy występują na szczudłach, m.in. spektaklem ulicznym „Serce Don Juana”. Zamiłowanie do teatru ulicznego przejawia się także w realizowanych widowiskach tańca z ogniem, pokazach gigantycznych baniek mydlanych, interakcjach szczudlarskich i pantomimicznych oraz animacjach plenerowych dla dzieci.

 

  • czwartek, 7 grudnia

– godz. 16.00 – wystąpi: Zespół fletowy SP nr 11, Zespół Wokalny z SP nr 3,                  Zespół wokalno-instrumentalny Branżowej Szkoły I Stopnia, Wspólnota Młodzieżowa „Przyjaciele Jezusa” z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, Grupa Elfy z Niepublicznego Przedszkola Dom Małego Skrzata, Zespół z Przedszkola „Mały Książę”, Zespół z Niepublicznego Przedszkola „Bajkolandia”.

 

  • piątek, 8 grudnia

– godz. 16.00 – wystąpi: chór Boni Cantores z SP nr 21, The G-Singers, chór Alla camera, zespół wokalny z Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1, Zespół „Up the sky” Szkoły Muzycznej Yamaha, zespół „Contrapunkt”, chór „Cantabile” z SP nr 16,

 

  • sobota, 9 grudnia

– godz. 17.00 – wystąpi: Paulina Czapla – wokalistka pochodząca z Malborka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Od wielu lat związana z trójmiejską sceną muzyczną. Laureatka wielu programów muzycznych, takich jak „X-factor”, „Szansa na Sukces” czy „Must be the Music”. Na co dzień można usłyszeć ją zarówno w wydaniu akustycznym, jak i liveact’owym. Obecnie pracuje nad swoim debiutanckim singlem,

– godz. 18.00 – wystąpi: zespół VIDEO – grupa istnieje od 2007 r., ma na swoim koncie 3 albumy: „Video Gra”, „Nie Obchodzi Nas Rock” oraz „Doskonale Wszystko Jedno”. Muzycy są laureatami licznych nagród, wśród ostatnich wyróżnić można statuetki Eska Music Awards 2015 oraz z 2016 r. w kategorii „Najlepszy Zespół”. W tym roku single „Wszystko Jedno” i „Ktoś Nowy” osiągnęły status Platynowych Płyt. Skład: Wojtek Łuszczykiewicz, Marek Yan Kisieliński, Bartek „Budyń” Szymański, Piotr Kowalewski, Paweł Stępień i Daniel Tyszkiewicz.

 

Warto dodać, że w związku z organizowanym koncertem grupy VIDEO zostanie wstrzymany ruch tramwajów w obrębie Rynku w godz. 17.30-19.30. Kursy w tych godzinach realizowane będą jedynie na trasie Rządz – Dworzec.

 

Organizatorami Jarmarku jest: CK Teatr oraz Urząd Miejski.

 

Wstęp wolny.

 

Biuro Prezydenta Miasta Grudziądza

 

6 grudnia 2017 r.