Aktualności

Janie Pawle z Polski

Janie Pawle z Polski

Utwory z repertuaru Czesława Niemena, Krzysztofa Klenczona i zespołu The Beatles zabrzmią we wtorek (16 czerwca) w Inowrocławiu i w środę (17 czerwca) w Świeciu podczas koncertu „Janie Pawle z Polski”. Wydarzenie odbędzie się z okazji Święta Województwa i 95. rocznicy urodzin Jana Pawła II.

 

Utwory o ojczyźnie, przemijaniu, pokoju, miłości i nadziei wykonają: Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Marka Czekały, żespół Żuki oraz Joachim Perlik. W Inowrocławiu koncert odbędzie się w kościele parafialnym Zwiastowania Najświętszej Marii Panny, natomiast w Świeciu muzycy wystąpią w kościele farnym Matki Boskiej Czestochowskiej i św. Stanisława Biskupa. Początek obu koncertów o godzinie 19. Imprezy poprowadzi dziennikarz Telewizji Polskiej Jacek Pawlewski.

 

 

Koncerty rozpocznie tytułowy utwór wydarzenia „Janie Pawle z Polski” w wykonaniu Żuków, a zakończy ulubiona pieśń Jana Pawła II „Barka”. Wśród wykonywanych utworów znajdą się: „Bema pamięci żałobny rapsod”, „Domek bez adresu”, „Dziwny jest ten świat”, „Biały krzyż”, „Wróćmy na jeziora”, „Yesterday”, „Let It Be” czy „All You Need Is Love”.

 

Biuro Prasowe Uirzędu Marszałkowskiego

 

15 czerwca 2015 r