Aktualności

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl
Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Jak korzystać z europejskich funduszy

Zapraszamy do udziału w najbliższych szkoleniach i spotkaniach informacyjnych dla osób chcących aplikować o wsparcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.  Spotkania, pikniki i szkolenia organizują również Lokalne Grupy Działania.

 

Chcemy mieć pewność, że każdy kto zechce może uzyskać wiedzę na temat mechanizmów związanych z sięganiem po europejskie środki i odnaleźć się w procedurach i formularzach składania wniosków – przypomina marszałek Piotr Całbecki. Zainteresowanych zapraszamy na:

  • szkolenia:

 

29 czerwca (czwartek):

w tym dniu zaplanowano kolejne spotkania z cyklu ,,Fabryka firm-zostań swoim szefem!”. Skierowane są one do osób zainteresowanych uzyskaniem wsparcia ze środków unijnych na założenie własnej firmy. Podczas spotkań będzie można poznać dostępne formy pomocy, zasady przyznawania dotacji dla osób niepracujących (głównie powyżej 30 roku życia, niekoniecznie posiadających status osoby bezrobotnej). Młodsi uczestnicy spotkania również będą mogli zapoznać się z możliwościami otrzymania dofinansowania na własny biznes.  Więcej tutaj, zapraszamy:

  • 29 czerwca do Torunia, godz. 9.30-13.30, Urząd Marszałkowski, Plac Teatralny 2, sala patio, I piętro.

 

28 czerwca (środa):

tego dnia odbędzie się spotkanie informacyjne dla wnioskodawców w ramach poddziałania 8.4.3 Rozwój usług opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Zapraszamy od godz. 10 do Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu ul. Marii Skłodowskiej-Curie 73 (budynek Elany), sala nr 16. Więcej tutaj.

 

 29 czerwca (czwartek):

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich we Włocławku zaprasza na spotkanie informacyjne:  „Fundusze Europejskie w Pakiecie dla miast średnich”. Spotkanie kierowane jest do przedstawicieli instytucji zainteresowanych Funduszami Europejskimi w ramach Pakietu dla miast średnich. To miejscowości powyżej 20 tys. mieszkańców oraz miasta powyżej 15 tys. mieszkańców będące stolicami powiatów (z wyłączeniem miast wojewódzkich). Spotkanie odbędzie się w Przedstawicielstwie Urzędu Marszałkowskiego we Włocławku, ul. Bechiego 2, sala konferencyjna nr 31, początek o godz. 10. Więcej tutaj.

Szczegółowych informacji dla zainteresowanych aplikowaniem o europejskie wsparcie udzielają  na bieżąco pracownicy Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Grudziądzu i Inowrocławiu (więcej), a także pracownicy Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego oraz Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego. Zachęcamy także do zadawania pytań za pośrednictwem formularza online

  Informacja o aktualnych naborach w wniosków w ramach RPO – aktualny harmonogram naboru wniosków w ramach RPO.

 

  • Oferta Lokalnych Grup Działania

Zapraszamy tez do skorzystania z oferty Lokalnych Grup Działania. W regionie działa 28 takich partnerstw, które wspólnie z samorządem województwa wdrażają finansowany z europejskich środków instrument „Rozwój lokalny kierowany przez społeczność” (RLKS). Dysponują środkami z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz PO Rybactwo i Morze. W najbliższym czasie LGD organizują:

 

29 czerwca (czwartek):

Lokalna Grupa Działania Dorzecza Zgłowiączki zaprasza na spotkanie informacyjne w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”/ poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Dotyczyć będzie ono możliwości uzyskania wsparcia na uruchomienie własnej działalności gospodarczej przez osoby mieszkające na terenach wiejskich. Więcej tutaj.  

 

5 lipca (środa):

LGD Miasta Brodnicy zaprasza panie do udziału w warsztatach „Jak w 8 krokach wypracować poczucie własnej wartości”. Spotkanie odbędzie się w Domu Harcerza w Brodnicy, początek o godz. 17. Więcej tutaj.

 

11 lipca (wtorek):

Bydgoska LGD „Dwie Rzeki” organizuje szkolenie z metodyki konstruowania projektów. W programie m.in. jak szukać pomysłów na projekt i analizować grupy odbiorców, metody konstruowania drzewa celów i analizy strategii oraz matrycy logicznej projektu. Więcej informacji na stronie LGD.

 

17 lipca (poniedziałek):

LGD Grudziądzki Spichlerz organizuje od 17 do 25 lipca warsztat aktywizujący społecznie pn. ,,Spadochron”. To jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych programów z dziedziny planowania kariery zawodowej, wykorzystywany przez osoby szukające pracy i zmieniające zawód w kilku krajach Europy i Świata. Skierowany jest do osób, które chcą lepiej poznać siebie, odkryć własny potencjał i swoje umiejętności, więcej tutaj .

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

23 czerwca  2017 r.

Ostatnia aktualizacja: 27 czerwca 2017 r.