Aktualności

Jedno ze spotkań informacyjnych z cyklu „Środa z funduszami”, fot. Tymon Markowski
Jedno ze spotkań informacyjnych z cyklu „Środa z funduszami”, fot. Tymon Markowski

Jak aplikować o europejskie wsparcie

Zapraszamy do udziału w spotkaniach informacyjnych dla przygotowujących projekty i aplikujących o wsparcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz innych programów oferujących środki finansowe z Unii Europejskiej. W tym tygodniu zaplanowano szkolenie dla przedstawicieli lokalnych grup działania (4 października) oraz spotkania informacyjne w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Grudziądzu i Inowrocławiu (5 października). Pracownicy Mobilnych Punktów Informacyjnych odwiedzą Sępólno Krajeńskie (5 października).

 

– Chcemy mieć pewność, że każdy kto zechce może uzyskać wiedzę na temat mechanizmów związanych z sięganiem po europejskie środki i odnaleźć się w procedurach i formularzach składania wniosków – przypomina marszałek Piotr Całbecki. 

 

 

We wtorek (4 października) w Przysieku na kolejnym szkoleniu spotkają się przedstawiciele 20 lokalnych grup działania, którzy przygotowują się do wdrażania instrumentu Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność (RLKS). Będą rozmawiać o zasadach wdrażania środków finansowanych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Czytaj też: Rozwój w rękach lokalnych społeczności

 

W środę (5 października) w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Grudziądzu i Inowrocławiu odbędą się spotkania informacyjne z cyklu „Środa z funduszami”. Tym razem będzie mowa o wsparciu na realizację projektów z zakresu aktywnego włączenia społecznego oraz inwestycji w infrastrukturę społeczną. Zainteresowani uzyskają informację na temat dofinansowania projektów umożliwiających powrót na rynek pracy oraz świadczenia usług nad opieki dziećmi i usług opiekuńczo-wychowawczych. Szczegóły.

 

Działająca pod skrzydłami Urzędu Marszałkowskiego Sieć Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich organizuje dyżury zamiejscowe. Najbliższy odbędzie się w środę (5 października, w godzinach 10-12.30) w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Sępólnie Krajeńskim.

 

Informacja o aktualnych szkoleniach i konferencjach

 

Szczegółowych informacji dla zainteresowanych aplikowaniem o europejskie wsparcie udzielają  na bieżąco pracownicy Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Grudziądzu i Inowrocławiu (więcej), a także pracownicy Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego oraz Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego. Zachęcamy także do zadawania pytań za pośrednictwem formularza online

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

30 września 2016 r.

ostatnia aktualizacja: 3 października 2016 r.