Aktualności

Szkolenie dla beneficjentów RPO, fot. Mikołaj Kuras
Szkolenie dla beneficjentów RPO, fot. Mikołaj Kuras

Jak aplikować o europejskie środki

Zapraszamy do udziału w spotkaniach informacyjnych dla przygotowujących projekty i aplikujących o wsparcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz innych programów oferujących środki finansowe z Unii Europejskiej. W planach na najbliższy tydzień m.in. spotkanie z cyklu ,,Środa z funduszami” oraz konsultacje w ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych. 

 

– Chcemy mieć pewność, że każdy kto zechce może uzyskać wiedzę na temat mechanizmów związanych z sięganiem po europejskie środki i odnaleźć się w procedurach i formularzach składania wniosków – przypomina marszałek Piotr Całbecki.

 

Kolejne spotkanie z cyklu ,,Środa z funduszami” odbędzie się 7 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. Dotyczyć będzie możliwości wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego w roku 2017, początek o godz. 10. Więcej informacji tutaj.

 

Zapraszamy także na spotkania informacyjne pt. ”Fundusze Europejskie na wsparcie zakładania działalności gospodarczej i rozwój zawodowy”, które odbędą się 8 grudnia w Brodnicy i 13 grudnia w Golubiu –Dobrzyniu. Więcej informacji tutaj.

 

Przedsiębiorcy i osoby fizyczne z powiatu świeckiego mogą 9 grudnia wziąć udział w spotkaniu prezentującym możliwości wsparcia na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz rozwój przedsiębiorstw w ramach funduszy europejskich w perspektywie 2014 – 2020. Odbędzie się ono w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Świeciu, więcej informacji tutaj.

Zapraszamy także wszystkich zainteresowanych na bezpłatne szkolenia dotyczące metodyki zarządzania projektami EFS. Najbliższe spotkanie odbędzie się 12 i 13 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu, kolejne-15 i 16 grudnia w Bydgoszczy. Szkolenia przybliżą sposoby zarządzania projektami miękkimi w oparciu o metodykę PCM (ang. Project Cycle Management). Więcej tutaj.

 

 Informacja o aktualnych szkoleniach i konferencjach 

 

Sieć Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich Urzędu Marszałkowskiego organizuje dyżury zamiejscowe w ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich. Podczas konsultacji można uzyskać m.in. informacje na temat wsparcia z funduszy europejskich na rozpoczęcie lub rozwój działalności gospodarczej, bezpłatnych szkoleń czy możliwości dofinansowania projektów. Najbliższe dyżury odbędą się w:

 • Świeciu – 5 grudnia, godz. 9 – 11:30, Starostwo Powiatowe w  Świeciu,
  ul. Gen. Józefa Hallera 9, sala 201, I piętro;
 • Drzycimiu – 5 grudnia, godz. 12:30 – 15, Urząd Gminy w Drzycimiu,
  ul. Podgórna 10, sala posiedzeń;
 • Bukowcu – 8 grudnia, godz. 9 – 11:30, Gminna Biblioteka Publiczna w Bukowcu,
  ul. Dworcowa 7, sala konferencyjna;
 • Dobrczu, 8 grudnia, godz. 13 – 15:30, Urząd Gminy w Dobrczu, ul. Długa 50;
 • Lubieniu Kujawskim, 8 grudnia, godz. 11 – 13:30, Urząd Miejski w Lubieniu Kujawskim, ul. Wojska Polskiego 29, sala 11.

 

Więcej informacji o dyżurach tutaj.

 

Szczegółowych informacji dla zainteresowanych aplikowaniem o europejskie wsparcie udzielają  na bieżąco pracownicy Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Grudziądzu i Inowrocławiu (więcej), a także pracownicy Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego oraz Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego. Zachęcamy także do zadawania pytań za pośrednictwem formularza online

 

Informacja o aktualnych naborach w wniosków w ramach RPO

Aktualny harmonogram naboru wniosków w ramach RPO

 
Beata Krzemińska
rzecznik Prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

5 grudnia  2016 r.