Aktualności

Porady w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego w Świeciu, fot. Tymon Markowski
Porady w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego w Świeciu, fot. Tymon Markowski

Jak aplikować o europejskie środki

Zapraszamy do udziału w pierwszym w tym roku spotkaniu informacyjnym dla przygotowujących projekty i aplikujących o wsparcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. We wtorek 17 stycznia zaplanowano spotkanie dotyczące możliwości pozyskania wsparcia na wyposażenie w sprzęt medyczny przychodni podstawowej opieki medycznej i ambulatoriów opieki specjalistycznej. Pod raz pierwszy w RPO uruchomiono środki na ten cel. Tego samego dnia rozpoczynają się konsultacje w ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych.

 

– Chcemy mieć pewność, że każdy kto zechce może uzyskać wiedzę na temat mechanizmów związanych z sięganiem po europejskie środki i odnaleźć się w procedurach i formularzach składania wniosków – przypomina marszałek Piotr Całbecki.


Wtorek, 17 stycznia:

zapraszamy na spotkanie informacyjne dla naboru w ramach poddziałania 6.1.1 „Inwestycje w infrastrukturę zdrowotną” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W ramach projektów, których wartość może sięgnąć 100 tysięcy złotych (dla przychodni podstawowej opieki medycznej) i 200 tysięcy złotych (dla ambulatoriów specjalistycznych i podmiotów z zaawansowaną diagnostyką medyczną), będzie można nabyć m. in. aparaty ultrasonograficzne, sprzęt do badań endoskopowych, aparaty EKG, spirometry i lasery chirurgiczne oraz sprzęt ratujący życie, w tym defibrylatory. Do podziału jest ponad 8,5 miliona złotych.

Spotkanie odbędzie się w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu, Plac Teatralny 2, sala patio (I piętro) , początek o godz. 10. Więcej informacji tutaj.

Sieć Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich Urzędu Marszałkowskiego organizuje dyżury zamiejscowe w ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich. Podczas konsultacji można uzyskać m.in. informacje na temat wsparcia
z funduszy europejskich na rozpoczęcie lub rozwój działalności gospodarczej, bezpłatnych szkoleń czy możliwości dofinansowania projektów. Tego dnia dyżury odbędą się w:

  • Więcborku, godz. 9-11:30, Urząd Miejski w Więcborku, ul. Mickiewicza 22,
    sala nr 2,
  • Koronowie, godz. 12:30-15,Budynek Centrum Kultury Synagoga, ul. Sienkiewicza 2.


Środa, 18 stycznia: 

dyżury zamiejscowe w ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich – tego dnia odbędą się w:

  • Izbicy Kujawskiej, godz. 10-12:30, Urząd Miejski w Izbicy Kujawskiej,
    ul. Marszałka Piłsudskiego 32, sala nr 5

 

Poniedziałek, 23 stycznia:

dyżury zamiejscowe w ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w:

  • Rypinie, godz. 11-13:30 Urząd Miasta Rypina, ul. Warszawska 40, sala 100.

Więcej o styczniowych dyżurach w ramkach Mobilnych Punktów Informacyjnych tutaj.

Szczegółowych informacji dla zainteresowanych aplikowaniem o europejskie wsparcie udzielają  na bieżąco pracownicy Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Grudziądzu i Inowrocławiu (więcej), a także pracownicy Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego oraz Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego. Zachęcamy także do zadawania pytań za pośrednictwem formularza online

Informacja o aktualnych naborach w wniosków w ramach RPO – aktualny harmonogram naboru wniosków w ramach RPO. Czytaj też:

Aktualne konkursy RPO
RPO. Inwestycje drogowe miast prezydenckich
Pierwsze konkursy LGD: przedsiębiorczość i infrastruktura

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 16 stycznia 2017 r.