Archiwum

dziecięcy Szpital Uzdrowiskowy im. Markiewicza w Ciechocinku

Szpital Markiewicza jak nowy

„Gruntownie zmodernizowany dziecięcy Szpital Uzdrowiskowy im. Markiewicza w Ciechocinku od kilku tygodni przyjmuje już pacjentów na leczenie i rehabilitację. Dziś (1 czerwca) uroczyste otwarcie placówki z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego i przewodniczącego sejmiku Ryszarda Bobera.”

Inwestycja obejmowała przebudowę i kapitalny remont modernizacyjny głównej części obiektu (z termomodernizacją oraz odnowieniem balkonów i tarasów) oraz przysanatoryjnego zespołu szkół, przebudowę budynku zwanego Kasztelanką, pełniącego funkcję internatu i hotelu w którym chore dzieci przebywają z rodzicami, przebudowę pomieszczeń basenu i budowę stacji uzdatniania wody, a także zakupy wyposażenia (m. in. sprzęt medyczny i wyposażenie szkolne). Znacznie wyższy standard mają teraz pokoje pacjentów i sale do zajęć rehabilitacyjnych. Całość wnętrz utrzymana jest w efektownej, przyjaznej dziecku estetyce i kolorystyce.

– To przedsięwzięcie od dawna było koniecznością, cieszę się, że teraz mogło zostać zrealizowane. Ponadstuletni obiekt jest teraz jak nowy, a dzięki przebudowie bardzo zyskał na funkcjonalności – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Wartość projektu to blisko 8 milionów złotych. Finansowanie zapewnił Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2007-2013.

Ciechociński Szpital Uzdrowiskowy im. Doktora Markiewicza działa w strukturze należącego do samorządu województwa Przedsiębiorstwa Uzdrowisko Ciechocinek. Specjalizuje się w leczeniu chorób górnych dróg oddechowych i układu nerwowego oraz otyłości i osteoporozy, a także rehabilitacji reumatologicznej i ortopedycznej. Ma 168 miejsc, nowoczesną bazę zabiegową z basenem solankowym oraz szkołę podstawową i gimnazjum.

 

Fot. Szymon Zdziebło

 

Fot. z archiwum placówki

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

1 czerwca 2015 r.