Archiwum

Fot. Tymon Markowski
Fot. Tymon Markowski

Rezonans w Bizielu

W bydgoskim Szpitalu Uniwersyteckim im. Biziela działa od 6 października nowy najnowszej generacji aparat do obrazowania metodą rezonansu magnetycznego. Placówka, która jeszcze kilka miesięcy temu wysyłała pacjentów na tego typu badania do innych lecznic, ma teraz dwie pracownie rezonansowe, co znacząco skraca czas oczekiwania na diagnozę. Zakup był możliwy dzięki środkom z naszego RPO.

 

Aparat rezonansowy 3T (trzyteslowy), który umożliwia wysokiej jakości badania, w tym zapis z jednoczesnym obrazowaniem w czasie rzeczywistym, to aparatura z najwyższej półki. Przedsięwzięcie, na które szpital otrzymał środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2007-2013, obejmowało także przebudowę pomieszczeń pracowni. Koszty wyniosły łącznie 9,5 mln złotych, dofinansowanie 5,5 mln zł.

 

Szpital Biziela znalazł się wśród 21 placówek medycznych, które otrzymały środki rozdystrybuowane w jednym z ostatnich konkursów RPO w poprzednim okresie programowania, rozstrzygniętym jesienią 2014.

W dzisiejszej ceremonii otwarcia pracowni uczestniczył wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski. 

 

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

6 października 2015 r.

ostatnia aktualizacja: 7 października 2015 r.