Aktualności

Fot. Tymon Markowski
Fot. Tymon Markowski

Inkubator biznesowy w Inowrocławiu za 2-3 miesiące

W Inowrocławiu powstaje regionalny inkubator przedsiębiorczości, adresujący swoją ofertę do małych i średnich przedsiębiorstw, przede wszystkim nowo utworzonych, celujących między innymi w rynki branż kreatywnych i usług turystycznych. Podobne instytucje Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy uruchomił już wcześniej w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku

 

Przestrzeń dla inowrocławskiego inkubatora to część pierwszego piętra w kompleksie inowrocławskiego dworca kolejowego, którego połączony z przebudową i modernizacją solidny remont właśnie finiszuje (trwają prace wykończeniowe). Polskie Koleje Państwowe, które są właścicielem obiektu i inwestorem tego przedsięwzięcia, dysponują tu 700-metrową powierzchnią, której część zajmą też inowrocławskie przedstawicielstwo Urzędu Marszałkowskiego (zostanie tam przeniesione z obecnej lokalizacji) oraz nasz punk informacyjny o funduszach unijnych. Stosowne umowy zostały już podpisane. Zagospodarowywanie rozpocznie się jak tylko remont dworca ostateczne się zakończy. Fundusz zakłada, że zaproszenie do naboru chętnych będzie mógł ogłosić w ciągu dwóch-trzech miesięcy. 

 

Do dyspozycji startujących firm będzie około 400 metrów kwadratowych, z przeznaczeniem na powierzchnię biurową do wynajęcia – kilkanaście pomieszczeń od 11 do 30 metrów kwadratowych, umeblowanych lub nie, w zależności od potrzeb – oraz dobrze wyposażone sale szkoleniowe i konferencyjne. Niektóre z sal będą klimatyzowane, wszystkie osieciowane.

 

Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy adresuje swoją ofertę w Inowrocławiu do nowo powstających i nowo powstałych (do roku działalności) niewielkich firm, ze wskazaniem na te utworzone w celu komercjalizacji badań naukowych, oraz instytucji wsparcia biznesu. Szczególnie mile widziane będą przedsiębiorstwa działające w sferze którejś ze wskazanych w wojewódzkich dokumentach strategicznych tak zwanych inteligentnych specjalizacji, w branżach kreatywnych, turystyce, edukacji pozaszkolnej oraz usługach wysoko kwalifikowanych (tłumaczenia, badania rynku, reklama i promocja).

 

Do dyspozycji najemców będą meble biurowe, dostęp do sprzętu biurowego (kopiarka, drukarka, skaner dokumentów), internetu i zasobów w tak zwanej chmurze obliczeniowej, organizowane przez inkubator bezpłatne szkolenia, konferencje i seminaria, nieodpłatne usługi doradcze, obsługa sekretariatowa i zaplecze socjalne.

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

2 lutego 2017 r.

 

W częściowo udostępnionym już podróżnym dworcu w Inowrocławiu trwają prace wykończeniowe, fot. inianie.plW częściowo udostępnionym już podróżnym dworcu w Inowrocławiu trwają prace wykończeniowe, fot. inianie.plW częściowo udostępnionym już podróżnym dworcu w Inowrocławiu trwają prace wykończeniowe, fot. inianie.plW częściowo udostępnionym już podróżnym dworcu w Inowrocławiu trwają prace wykończeniowe, fot. inianie.plW częściowo udostępnionym już podróżnym dworcu w Inowrocławiu trwają prace wykończeniowe, fot. inianie.pl