Aktualności

II Bal Osób Niepełnosprawnych w Toruniu, fot. Łukasz Piecyk
II Bal Osób Niepełnosprawnych w Toruniu, fot. Łukasz Piecyk

II Bal Osób Niepełnosprawnych (zdjęcia)

Kujawsko-pomorskie środowiska osób niepełnosprawnych spotkały się w sobotę (27 stycznia) w toruńskim Dworze Artusa na dedykowanym im balu. Wydarzeniu patronował marszałek Piotr Całbecki, finansowo wsparł je samorząd województwa.

 

– To najprawdopodobniej jedyna taka inicjatywa w kraju. Ideą jest dobra zabawa w dobrym towarzystwie, która motywuje osoby niepełnosprawne do wyjścia z domu, przełamania izolacji i otwarcia się na innych – podkreśla marszałek Piotr Całbecki. – Organizatorzy trafili w dziesiątkę.  

 

W imprezie, którą zorganizowała Fundacja Światło wspólnie z Fundacją Daj Szansę i Stowarzyszeniem Jestem, uczestniczyło ponad 150 osób z całego regionu, niektóre z opiekunami.  Poza tańcami z muzyką na żywo były też eleganckie balowe menu oraz oprawa artystyczna i liczne konkursy z nagrodami. Bal poprowadził Jacek Beszczyński, popularny toruński pieśniarz, kompozytor i konferansjer.

 

Przekazane organizatorom środki z budżetu województwa pozwoliły na sfinansowanie zespołu muzycznego i gaży prowadzącego, nagłośnienia oraz tego, co pojawiło się na balowych stołach.

 

Doniesienia na temat balu można śledzić na portalu Fundacji Światło oraz na jej koncie facebookowym.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

25 stycznia 2018 r.

Ostatnia aktualizacja: 29 stycznia 2018 r.

ostatnia aktualizacja: 29 stycznia 2018 r.

 

II Bal Osób Niepełnosprawnych w Toruniu, fot. Łukasz PiecykII Bal Osób Niepełnosprawnych w Toruniu, fot. Łukasz PiecykII Bal Osób Niepełnosprawnych w Toruniu, fot. Łukasz PiecykII Bal Osób Niepełnosprawnych w Toruniu, fot. Łukasz PiecykII Bal Osób Niepełnosprawnych w Toruniu, fot. Łukasz PiecykII Bal Osób Niepełnosprawnych w Toruniu, fot. Łukasz PiecykII Bal Osób Niepełnosprawnych w Toruniu, fot. Łukasz PiecykII Bal Osób Niepełnosprawnych w Toruniu, fot. Łukasz PiecykII Bal Osób Niepełnosprawnych w Toruniu, fot. Łukasz PiecykII Bal Osób Niepełnosprawnych w Toruniu, fot. Łukasz Piecyk