Aktualności

Fot. Hotel Mercure Bydgoszcz Sepia

Hotel Sepia dzięki RPO

W piątek (16 stycznia) z udziałem wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego odbyło się uroczyste otwarcie czterogwiazdkowego hotelu Sepia w centrum Bydgoszczy. Rozbudowa i adaptacja do funkcji hotelowych kamienicy przy ulicy Focha 20 była możliwa dzięki 12 milionom złotych dofinansowania przekazanym przez Urząd Marszałkowski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawko-Pomorskiego. Na wsparcie projektów rozbudowy bazy hotelowej w regionie trafiło w sumie 50 milionów złotych z naszego RPO.

 

 
W należącym do sieci Mercure obiekcie znajduje się 90 pokoi jedno i dwuosobowych, a także między innymi restauracja, bar, sale konferencyjne oraz solarium i sala fitness. Na dachu postał taras z widokiem na Operę Nova, Wyspę Młyńską oraz Stare Miasto. Hotel jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

– Dzięki wsparciu w ramach naszego RPO w całym regionie powstała nowoczesna baza noclegowa dla turystów, gości biznesowych i kuracjuszy. Tego rodzaju obiekty – przyjmujące gości z całego świata – to wizytówki naszego regionu – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Urząd Marszałkowski rozdysponował wsparcie na realizację 10 projektów związanych z rozwojem bazy hotelowej w regionie. Łączna suma dofinansowania na ten cel, to ponad 50 milionów złotych. Wsparcie trafiło też między innymi na przebudowę i adaptację zespołu pałacowo-parkowego w Turznie na funkcje hotelowe (więcej tutaj) budowę pensjonatu ,,Lila” w Ciechocinku (powiat aleksandrowski), przebudowę zespołu dworsko-parkowego w Chomiąży Szlacheckiej (gmina Gąsawa, powiat żniński) na hotel, rozbudowę centrum turystycznego w Fojutowie (gmina Tuchola) oraz rozbudowę hotelu Gazdówka w Żołędowie (gmina Osielsko, powiat bydgoski). Lista wszystkich projektów tutaj.

Czytaj też: Młyny Toruńskie dedykowane młodzieży

 
Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

16 stycznia 2015 r.