Aktualności

Spotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z mistrzem i wicemistrzem Europy w podnoszeniu ciężarów braćmi Adrianem i Tomaszem Zielińskimi.
Spotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z mistrzem i wicemistrzem Europy w podnoszeniu ciężarów braćmi Adrianem i Tomaszem Zielińskimi.

Hala dla sportowców z Mroczy

Sztangiści z Mroczy z mistrzem olimpijskim Adrianem Zielińskim na czele zyskają wkrótce profesjonalne miejsce organizacji zawodów sportowych. Dzisiaj (18 czerwca) odbędzie się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego oraz wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę hali sportowo-widowiskowej. Obiekt powstaje dzięki wsparciu finansowemu samorządu województwa.

 

– Po zdobyciu przez Adriana Zielińskiego tytułu mistrza olimpijskiego w Londynie, zadeklarowaliśmy wsparcie dla tej inwestycji, która została wpisana do Kontraktu Terytorialnego.  Hala widowiskowo-sportowa będzie znakomitym uzupełnieniem tworzonej na przestrzeni ostatnich lat bazy podnoszenia ciężarów w Mroczy. Będzie to jeden z nielicznych tego typu obiektów w kraju – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Realizacja zadania „Budowa hali widowiskowo-sportowej wraz z zapleczem i niezbędną infrastrukturą w Mroczy” już się rozpoczęła i potrwa do 2016 roku. W ramach inwestycji powstanie hala sportowa o wymiarach 30 na 45 metrów i wysokości 12 metrów z widownią stałą dla 211 widzów oraz dodatkową dla 150 osób. Wymiary hali pozwalają na jej podział na trzy boiska o wymiarach 15 na 24 metry. Kubatura obiektu to 21 840 m3, natomiast powierzchnia użytkowa wynosi 2746 m2.W obiekcie znajdą się również pomieszczenia dla obsługi sekcji podnoszenia ciężarów – sala o powierzchni 276 m2 z 12 pomostami dla zawodników. Hala będzie obiektem przyszkolnym w pełni przystosowanym dla osób niepełnosprawnych.

Obiekt zapewni możliwość organizacji Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów oraz turniejów międzynarodowych i będzie spełniał będzie wszystkie wymogi niezbędne do organizacji tego typu przedsięwzięć. Hala posiada akceptację Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów.

Wartość inwestycji to 9,6 miliona złotych. Pomoc finansowa z budżetu województwa 2,2 miliona złotych, a ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej – 5 milionów złotych.

Departament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego

 

18 czerwca 2015 r.