Aktualności

II GLPK Travel w Rudzie, fot. Marcin Jadziński

Gravelowe zmagania w Rudzie

Po raz drugi teren siedziby Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego w osadzie leśnej Ruda stał się rowerowym miasteczkiem. W sobotę 6 kwietnia 2024 r. Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy organizował drugą edycję GLPK Gravel. Stu uczestników miało okazję zmierzyć się z wymagającą 68-kilometrową trasą z przewyższeniami sięgającymi 800 metrów, prowadzącą przez tereny Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Rowery typu gravel łączą w sobie cechy rowerów górskich, szosowych i przełajowych. Zostały stworzone dla tras z dużym zróżnicowaniem terenu i nawierzchni.

Wyścig cieszył się dużym zainteresowaniem – 100 miejsc startowych wyczerpało się w ciągu niespełna doby od ogłoszenia zapisów! Wśród zarejestrowanych byli zawodnicy z całej Polski m.in. Torunia, Olsztyna, Warszawy, Bydgoszczy, Gdańska, Grudziądza, Włocławka, Gniezna, Inowrocławia oraz Strzelna, Brodnicy, Iławy, Aleksandrowa Kujawskiego, Lidzbarka, Kowalewa Pomorskiego, Działdowa. W kategorii męskiej rywalizację wygrał Radosław Gołębiewski (Toruń), drugie miejsce zajął Remigiusz Gęsicki (Brodnica), a trzecie wywalczył Michał Danielak (Rożno-Parcele). W kategorii kobiet najszybsza była Joanna Górzyńska (Toruń), drugie miejsce zajęła Sylwia Budzyńska (Toruń), a trzecia była Agnieszka Bieńkowska. Wydarzenie zakończyło się wspólnym piknikiem integracyjnym. GLPK Gravel ma szansę na stałe wpisać się  w kalendarz cyklicznych wydarzeń