Aktualności

Wizyta dzieci w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej Goiński
Wizyta dzieci w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej Goiński

Dzieci z Ukrainy w Kujawsko-Pomorskiem

W Kujawsko-Pomorskiem wypoczywa grupa ukraińskich dzieci dotkniętych traumą wojny na wschodzie kraju. 25 sierpnia w Urzędzie Marszałkowskim naszych gości podjęli marszałek Piotr Całbecki, przewodniczący sejmiku Ryszard Bober oraz wiceprzewodniczący sejmiku Marek Nowak.

 

Czterdziestoosobowa grupa dzieci w wieku 5-15 lat przebywa w naszym regionie z inicjatywy konsula honorowego Ukrainy Krzysztofa Sikory oraz konsula Ukrainy w Gdańsku Łwa Zacharczyszyna,. To dzieci z różnych części Ukrainy, których rodzice zginęli lub zostali ciężko ranni podczas konfliktu wojennego na wschodzie kraju.

 

Dwutygodniowy pobyt Ukraińców na Kujawach i Pomorzu organizuje samorząd województwa. Dzieci wypoczywają w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Wilga w Górznie. Podczas spotkania w Urzędzie Marszałkowskim o naszym województwie opowiedzieli im przedstawiciele marszałkowskiej administracji oraz sejmiku województwa. Nasi goście odwiedzili też Muzeum Toruńskiego Piernika, Operę Nova w Bydgoszczy, przepłynęli tramwajem wodnym na Brdzie oraz wzięli udział w festiwalu Bella Skyway. Ich pobyt w naszym regionie potrwa do niedzieli.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

                                                                                                    

25 sierpnia 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 26 sierpnia 2016 r.

 

Wizyta dzieci w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej GoińskiWizyta dzieci w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej GoińskiWizyta dzieci w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej GoińskiWizyta dzieci w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej GoińskiWizyta dzieci w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej GoińskiWizyta dzieci w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej GoińskiWizyta dzieci w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej GoińskiWizyta dzieci w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej GoińskiWizyta dzieci w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej Goiński