Aktualności

Delegacja z Włoch zwiedza Toruń - fot. Andrzej Goiński i Szymon Zdziebło
Delegacja z Włoch zwiedza Toruń – fot. Andrzej Goiński i Szymon Zdziebło

Gościliśmy delegację z Trydentu-Górnej Adygi

W Kujawsko-Pomorskiem podejmowaliśmy gości z włoskiego regionu autonomicznego Trydent-Górna Adyga. To reprezentanci środowisk samorządowych, artystycznych oraz przemysłu turystycznego, którzy odwiedzili nasz region, by poznać walory Kujaw i Pomorza oraz rozmawiać o rozwoju międzyregionalnej współpracy. W piątek(8 września) w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu z gośćmi spotkali się wicemarszałek Dariusz Kurzawa oraz członek zarządu województwa Sławomir Kopyść.

 

Pięcioosobowa grupa Włochów przebywała w regionie od poniedziałku do niedzieli (4-10 września). Na czele delegacji stał przewodniczący Rady Prowincji Bolzano-Alto Adige Roberto Bizzo, a wśród gości byli także radny Maurizio Giuliani, członek Rady Ochrony Wenecji prof. Marino Zancanella, przedstawiciel lokalnej organizacji turystycznej Sara Toller oraz artysta Mirko Dematte. W organizacji wizyty uczestniczyły gmina Inowrocław, Fundacja „Orion” oraz Stowarzyszenie Nasza Krajna.

 

Cel wizyty to wymiana doświadczeń oraz nawiązanie współpracy w zakresie promocji regionów, głównie pod względem turystyki i kultury. Podczas pobytu w Kujawsko-Pomorskiem nasi goście odwiedzili Biskupin, Toruń, Bydgoszcz, Chełmno, Inowrocław, gminę Inowrocław, Nakło nad Notecią, Więcbork i Kamień Krajeński. W programie znalazły się także między innymi wizyta w Kołudzie Wielkiej, Łojewie, Orłowie, Kruszy Zamkowej i Chrystkowie, a także gospodarstwie agroturystycznym oraz rodzinnych firmach z powiatu sępoleńskiego.

 

W piątek w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu z gośćmi Włoch spotkali się przedstawiciele samorządu województwa. Następnie zaplanowano zwiedzanie toruńskiej Starówki, Muzeum Etnograficznego, CKK Jordanki oraz Centrum Sztuki Współczesnej. W sobotę delegacja wzięła udział w festynie „Pożegnanie lata” w Orłowie w gminie Inowrocław.

 

Trydent-Górna Adyga to zamieszkały przez prawie milion osób region autonomiczny w północnych Włoszech. Jest popularnym – także wśród Polaków – kierunkiem narciarskich wypadów. W jego skład wchodzą dwie prowincje: Trydent oraz Bolzano-Alto Adige.

 

Beata Krzemińska  

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

8 września 2017 r.

ostatnia aktualizacja: 10 września 2017 r.

 

Goście z Włoch podczas wizyty w gminie Inowrocław, fot. Waldemar ZielińskiGoście z Włoch podczas wizyty w gminie Inowrocław, fot. Waldemar ZielińskiGoście z Włoch podczas wizyty w gminie Inowrocław, fot. Waldemar ZielińskiGoście z Włoch podczas wizyty w gminie Inowrocław, fot. Waldemar ZielińskiGoście z Włoch podczas wizyty w gminie Inowrocław, fot. Waldemar ZielińskiGoście z Włoch podczas wizyty w Kołudzie Wielkiej, fot. Waldemar ZielińskiGoście z Włoch podczas wizyty w Kołudzie Wielkiej, fot. Waldemar ZielińskiGoście z Włoch podczas wizyty w Kołudzie Wielkiej, fot. Waldemar ZielińskiGoście z Włoch podczas wizyty w Kołudzie Wielkiej, fot. Waldemar Zieliński

 

Wizyta gości w Włoch w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Jacek PiotrowskiWizyta gości w Włoch w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Jacek PiotrowskiWizyta gości w Włoch w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Jacek PiotrowskiWizyta gości w Włoch w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Jacek PiotrowskiWizyta gości w Włoch w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Jacek PiotrowskiWizyta gości w Włoch w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Jacek PiotrowskiWizyta gości w Włoch w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Jacek Piotrowski

 

Delegacja z Włoch zwiedza Toruń - fot. Andrzej Goiński i Szymon ZdziebłoDelegacja z Włoch zwiedza Toruń - fot. Andrzej Goiński i Szymon ZdziebłoDelegacja z Włoch zwiedza Toruń - fot. Andrzej Goiński i Szymon ZdziebłoDelegacja z Włoch zwiedza Toruń - fot. Andrzej Goiński i Szymon ZdziebłoDelegacja z Włoch zwiedza Toruń - fot. Andrzej Goiński i Szymon ZdziebłoDelegacja z Włoch zwiedza Toruń - fot. Andrzej Goiński i Szymon ZdziebłoDelegacja z Włoch zwiedza Toruń - fot. Andrzej Goiński i Szymon ZdziebłoDelegacja z Włoch zwiedza Toruń - fot. Andrzej Goiński i Szymon ZdziebłoDelegacja z Włoch zwiedza Toruń - fot. Andrzej Goiński i Szymon ZdziebłoDelegacja z Włoch zwiedza Toruń - fot. Andrzej Goiński i Szymon ZdziebłoDelegacja z Włoch zwiedza Toruń - fot. Andrzej Goiński i Szymon ZdziebłoDelegacja z Włoch zwiedza Toruń - fot. Andrzej Goiński i Szymon ZdziebłoDelegacja z Włoch zwiedza Toruń - fot. Andrzej Goiński i Szymon ZdziebłoDelegacja z Włoch zwiedza Toruń - fot. Andrzej Goiński i Szymon ZdziebłoDelegacja z Włoch zwiedza Toruń - fot. Andrzej Goiński i Szymon Zdziebło