Aktualności

Delegacja z Gruzji podczas wizyty w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras
Delegacja z Gruzji podczas wizyty w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras

Gościliśmy partnerów z Gruzji

W regionie gościli przedstawiciele gruzińskiej prowincji Imeretia. Podczas obchodów Święta Niepodległości oraz festiwalu gęsiny w Przysieku, przed kujawsko-pomorską publicznością wystąpił towarzyszący delegacji chór Georgian Voices.

 

Na czele delegacji stali gubernator Givi Chichinadze oraz wicegubernator Ioseb Khakhaleishvili.  Marszałek Piotr Całbecki podjął gości w Urzędzie Marszałkowskim we wtorek (10 listopada).

 

Towarzyszący przedstawicielom władz Imeretii 10-osobowy chór Georgian Voices wystąpił podczas wtorkowego marszałkowskiego koncertu „Kujawsko-Pomorskie Śpiewanie z Gwiazdami” w toruńskiej auli UMK (więcej) oraz drugiego dnia (11 listopada) festiwalu gęsinowego w Przysieku (więcej). Członkiem chóru jest również gubernator prowincji Givi Chichinadze. Podczas przesieckiej imprezy można było również skosztować tradycyjnych potraw przygotowanych przez gruzińskiego szefa kuchni.

 

To kolejne wydarzenia organizowane przez samorząd województwa wspólnie z administracją Imeretii. Na przestrzeni czterech miesięcy odbyły się cztery wizyty studyjne z udziałem ekspertów w obszarze spraw społecznych, rolnictwa, edukacji i innowacji, samorządowców oraz reprezentantów uczelni wyższych. W lipcu w województwie przebywała grupa 18 dzieci z Gruzji.

 

Wizyta była również okazją do podsumowania projektu „Partnership for Democracy Development. Inter-EKiP 2015” realizowanego przez Kujawsko-Pomorskie Samorządowe Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza dzięki grantowi Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu „Wymiar Samorządowy i Obywatelski Polskiej Polityki Zagranicznej”. Więcej o działalności stowarzyszenia na www.ekip.kujawsko-pomorskie.pl.    

 

Departament Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

12 listopada 2015 r.

 

Delegacja z Gruzji podczas wizyty w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasDelegacja z Gruzji podczas wizyty w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasDelegacja z Gruzji podczas wizyty w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasWystęp chóru Georgian Voices podczas koncertu „Kujawsko-pomorskie śpiewanie z gwiazdami”, fot. Mikołaj KurasWystęp chóru Georgian Voices podczas koncertu „Kujawsko-pomorskie śpiewanie z gwiazdami”, fot. Mikołaj KurasWystęp chóru Georgian Voices podczas koncertu „Kujawsko-pomorskie śpiewanie z gwiazdami”, fot. Mikołaj Kuras