Aktualności

Przebudowana dzięki dotacji z RPO 2007-13 ul. Rynek w Gąsawie, fot. Tymon Markowski dla UMWKP
Przebudowana dzięki dotacji z RPO 2007-13 ul. Rynek w Gąsawie, fot. Tymon Markowski dla UMWKP

Gmina Gąsawa świętowała

Marszałek Piotr Całbecki odwiedził 28 września Gąsawę w powiecie żnińskim, gdzie uczestniczył w uroczystej sesji rady gminy oraz spotkał się ze strażakami. W gminie zakończyły soę obchody „Dni Gąsawy”.

 

W ramach dwudniowego (28-29 września) święta gminy odbyły się między innymi msza święta w gąsawskim kościele, odsłonięcie pamiątkowego obelisku oraz część artystyczna i inscenizacja historyczna na plaży przy Jeziorze Gąsawskim.

 

Marszałek Piotr Całbecki wziął udział w piątkowych oficjalnych uroczystościach – sesji rady gminy połączonej z wręczeniem sztandaru oraz obchodach 110-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Gąsawie. Warto dodać, że wkrótce do strażaków z Gąsawy trafi nowy wóz gaśniczy zakupiony dzięki marszałkowskim środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego (więcej).

 

Gmina Gąsawa to licząca ponad 5 tysięcy osób społeczność mieszkańców i obszar o dużym potencjale turystycznym. Na jej terenie znajdują się m. in. słynne Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, zabytkowa kolejka wąskotorowa oraz drewniany modrzewiowy kościół św. Mikołaja w Gąsawie z XVII wieku, a także jeziora i duże skupiska leśne.  

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

28 września 2018 r.

ostatnia aktualizacja: 1 października 2018 r.