Gęsina

Rozdanie nagród w ramach zeszłorocznych konkursów gęsinowych, fot. Jacek Piotrowski
Rozdanie nagród w ramach zeszłorocznych konkursów gęsinowych, fot. Jacek Piotrowski

Zapraszamy do udziału w konkursach gęsinowych

Konkurs plastyczny „Gęś w podróży po Kujawach i Pomorzu” adresowany do dzieci i konkurs na relacje ze świątecznego obiadu przyrządzonego ze świeżej gęsiej tuszki to jedne z naszych propozycji podczas tegorocznej gęsinowej kampanii. Dla najlepszych przewidziano atrakcyjne nagrody, między innymi rowery dla całej rodziny, sprzęt agd i zestawy malarskie.

 

Prace w konkursie plastycznym mogą być wykonane w dowolnej technice, a ich wielkość nie może przekraczać formatu A3. Nagrodzimy autorów najlepszych prac. Regulamin konkursu tutaj.

 

Konkurs na relacje jest adresowany do wszystkich mieszkańców regionu, którzy kultywują starą polską tradycję i 11 listopada zasiądą do świątecznego obiadu, na którym będą królowały potrawy przygotowane z kujawsko-pomorskiej gęsiny i podzielą się swoimi relacjami z rodzinnego spotkania.

                                                                               

Od 12 listopada zapraszamy do nadsyłania relacji z biesiadowania w gronie rodzinnym. Oczekujemy, że przyślą do nas Państwo zarówno zdjęcia, filmy oraz sprawozdania tekstowe, jak i swoje przepisy na potrawy z gęsiny.  Regulamin konkursu tutaj.

 

Relacje można przesłać pocztą zwykłą na adres Urzędu Marszałkowskiego (pl. Teatralny 2, 87-100 Toruń, pokój 219), elektroniczną (gesina@kujawsko-pomorskie.pl) lub dostarczyć osobiście. Prace plastyczne wyłącznie pocztą tradycyjną na adres urzędu. Termin nadsyłania zgłoszeń do obu konkursów upływa 23 listopada. W przypadku przesyłania pracy pocztą, liczy się data wpływu pracy do Urzędu Marszałkowskiego.

 

Dodatkowo dla mieszkańców regionu marszałek Piotr Całbecki przekazał 2000 świeżych gęsich tuszek, które już wkrótce wygrać w konkursach organizowanych przez regionalne i lokalne media na terenie całego województwa. Zwycięzcy konkursów odbiorą tuszki 7 listopada w wyznaczonych miejscach naszego województwa. Więcej o konkursie.                                                      

 

Więcej informacji o ubiegłorocznych konkursach tutaj.

 

Czytaj też:

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

28 października 2015 r.

Ostatnia aktualizacja: 2 listopada 2015 r.