Aktualności

Gala Złotej Setki w Operze Nova, fot Filip Kowalkowski dla UMWKP
Gala Złotej Setki w Operze Nova, fot Filip Kowalkowski dla UMWKP

Gala Złotej Setki Pomorza i Kujaw

Podczas poniedziałkowej (21 maja) uroczystej gali w bydgoskiej Operze Nova poznaliśmy laureatów 22. edycji plebiscytu „Złota Setka Pomorza i Kujaw”. Ranking „Gazety Pomorskiej” stanowi ważne podsumowanie aktywności gospodarczej małych, średnich i dużych przedsiębiorstw naszego regionu. Jest też skutecznym narzędziem promowania dobrych praktyk. Organizację plebiscytu wspiera Urząd Marszałkowski.

 

Firmy naszego regionu oceniane były pod kątem finansowym oraz innowacyjności. Dodatkowo najmłodsze przedsiębiorstwa walczyły w kategorii „Udany start w biznes”. Z kolei spośród zgłoszeń dokonanych przez miasta i gminy wybrano najlepsze inicjatywy w zakresie wsparcia lokalnego rozwoju gospodarczego. W skład kapituły, która oceniała innowacyjność firm oraz najlepsze inicjatywy samorządowe weszli przedstawiciele wojewódzkich władz samorządowych, Business Centre Club, Pracodawców Pomorza i Kujaw, a także firmy PricewaterhouseCoopers, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz redakcji „Gazety Pomorskiej”.

 

Ranking finansowy w zestawieniu dużych firm („Filary regionu”) wygrało Mondi Świecie. W kategorii średnich firm zwyciężyła spółka Pixel z Bydgoszczy, a wśród małych przedsiębiorstw pierwsze miejsce zajęła firma MMT z Torunia. Za najbardziej innowacyjną dużą firmę na Kujawach i Pomorzu kapituła uznała Bydgoskie Zakłady Sklejek Sklejka-Multi. W kategorii małych i średnich firm wygrała spółka Hanplast z Bydgoszczy, a w kategorii mikroprzedsiębiorstw – Muzeum Mydła Daria Kieraszewicz – Adam Bujny z Bydgoszczy.

 

W tym roku po raz pierwszy w ramach plebiscytu  „Złota Setka” uhonorowano  firmy, które udanie weszły na rynek. Za udany start w biznes wyróżniono firmę Milisystem z Bydgoszczy. Natomiast za „najlepszą inicjatywę w zakresie wsparcia lokalnego rozwoju gospodarczego” nagrodzono miasto Bydgoszcz, zaś w kategorii małych i średnich miast i gmin uhonorowano gminę Płużnica.

 

W uroczystej gali w Operze Nova z udziałem przedsiębiorców, przedstawicieli rządu i  samorządów oraz parlamentarzystów uczestniczył wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

 

Gabinet Marszałka

 

22 maja 2018 r.

 

Gala Złotej Setki w Operze Nova, fot Filip Kowalkowski dla UMWKPGala Złotej Setki w Operze Nova, fot Filip Kowalkowski dla UMWKPGala Złotej Setki w Operze Nova, fot Filip Kowalkowski dla UMWKPGala Złotej Setki w Operze Nova, fot Filip Kowalkowski dla UMWKPGala Złotej Setki w Operze Nova, fot Filip Kowalkowski dla UMWKPGala Złotej Setki w Operze Nova, fot Filip Kowalkowski dla UMWKPGala Złotej Setki w Operze Nova, fot Filip Kowalkowski dla UMWKP