Aktualności

Fundusze unijne szansą dla uczelni i biznesu

Fundusze unijne szansą dla uczelni i biznesu

Marszałek Piotr Całbecki uczestniczył dziś w spotkaniu ze studentami oraz członkami toruńskiej loży Business Centre Club na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu. Gospodarz województwa mówił o możliwościach rozwoju uczelni i biznesu, które daje nowe rozdanie unijnych funduszy.

 

Organizatorami spotkania były loża toruńska Business Centre Club oraz władze Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Podczas wydarzenia uroczyście powołano Koło Studenckie BCC, odbyła się również prezentacja dotycząca nowoczesnych form zatrudnienia. Przedstawiciele wybranych katedr wydziału mówili na temat możliwych obszarów współpracy pomiędzy środowiskiem akademickim i biznesem.

 

Marszałek Piotr Całbecki mówił na temat nowych funduszy unijnych i szansach jakie dają dla rozwoju uczelni i biznesu. Na wzmocnienie innowacyjności województwa oraz podniesienie konkurencyjności przedsiębiorstw trafi około 1/5 środków w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Wsparcie zostanie przeznaczone głównie na wzrost powiązań pomiędzy światem nauki i biznesu, a także na projekty inwestycyjne przedsiębiorstw. Celem jest również wzmocnienie instytucji otoczenia biznesu, by oferowane przez nie usługi odpowiadały na potrzeby przedsiębiorców oraz  pomagały dostosować działalność do wymagań rynku zagranicznego i pomagały kojarzyć partnerów biznesowych. Prezentacja przedstawiona podczas spotkania tutaj

 

O obszarach, na które trafi wsparcie w ramach RPO 2014-2020 tutaj.
Więcej o RPO na lata 2014-2020 w broszurze informacyjnej tutaj.

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

12 czerwca 2015 r.