Aktualności

Piknik rodzinny w Rogowie, fot. Mateusz Lewandowski/ LGD Pałuki - Wspólna Sprawa
Piknik rodzinny w Rogowie, fot. Mateusz Lewandowski/ LGD Pałuki – Wspólna Sprawa

Festyn rodzinny na Pałukach

W niedzielę (26 września) na rynku w Rogowie (powiat żniński) odbył się piknik rodzinny Lokalnej Grupy Działania Pałuki – Wspólna Sprawa. Wydarzenie w ramach marszałkowskiego projektu „Wieś na weekend 2021” sfinansowano z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Wśród atrakcji przygotowanych przez organizatorów znalazły się m.in. warsztaty dla dzieci, które przybliżyły najmłodszym wiedzę na temat sztuki ludowej i pracę rękodzielników. Podczas pikniku przeprowadzono warsztaty ceramiczne oraz pokazy wyplatania makramy, a pod czujnym okiem hafciarek haftowano zakładki do książek. Wszystkie wykonane prace uczestnicy zabrali do domów. Na festynie gościli również lokalni wystawcy reprezentowani przez koła gospodyń wiejskich z Mięcierzyna i Gościeszyna, przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Rogowa, sołectwa Rogowo oraz Związku Wędkarskiego Wełna z Rogowa. Dla publiczności przygotowano liczne konkursy. Na najlepszych czekały atrakcyjne nagrody. Zwieńczeniem pikniku był występ Beaty Pilarowskiej. Więcej w mediach społecznościowych LGD Pałuki.

Celem konkursu „Wieś na weekend” ogłoszonego rokrocznie przez działający w Urzędzie Marszałkowskim Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (KSOW) jest aktywizacja lokalnych instytucji i stowarzyszeń do partnerstwa przy organizacji plenerowych, weekendowych imprez na wsiach w całym regionie. Wnioskodawcami mogą być organizacje i instytucje posiadające osobowość prawną, zarejestrowane w bazie partnerów KSOW. Więcej.

Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa

oraz Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

28 września 2021 r.

Piknik rodzinny w Rogowie, fot. Mateusz Lewandowski/ LGD Pałuki - Wspólna SprawaPiknik rodzinny w Rogowie, fot. Mateusz Lewandowski/ LGD Pałuki - Wspólna SprawaPiknik rodzinny w Rogowie, fot. Mateusz Lewandowski/ LGD Pałuki - Wspólna SprawaPiknik rodzinny w Rogowie, fot. Mateusz Lewandowski/ LGD Pałuki - Wspólna SprawaPiknik rodzinny w Rogowie, fot. Mateusz Lewandowski/ LGD Pałuki - Wspólna SprawaPiknik rodzinny w Rogowie, fot. Mateusz Lewandowski/ LGD Pałuki - Wspólna SprawaPiknik rodzinny w Rogowie, fot. Mateusz Lewandowski/ LGD Pałuki - Wspólna SprawaPiknik rodzinny w Rogowie, fot. Mateusz Lewandowski/ LGD Pałuki - Wspólna SprawaPiknik rodzinny w Rogowie, fot. Mateusz Lewandowski/ LGD Pałuki - Wspólna SprawaPiknik rodzinny w Rogowie, fot. Mateusz Lewandowski/ LGD Pałuki - Wspólna SprawaPiknik rodzinny w Rogowie, fot. Mateusz Lewandowski/ LGD Pałuki - Wspólna SprawaPiknik rodzinny w Rogowie, fot. Mateusz Lewandowski/ LGD Pałuki - Wspólna Sprawa