Aktualności

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Wieś na weekend – na zgłoszenia czekamy do piątku

Turnieje, pikniki i spotkania na świeżym powietrzu – jeszcze do piątku (23 kwietnia) czekamy na wnioski o dofinansowanie organizacji plenerowych imprez realizowanych przez lokalne stowarzyszenia i instytucje w naszym regionie. Do rozdysponowania jest 100 tysięcy złotych.

 

– Systematycznie wspieramy organizację imprez, które integrują społeczność lokalną oraz świetnie promują małe ojczyzny. Wielka w tym zasługa działających przy tych wydarzeniach lokalnych stowarzyszeń i fundacji. Zależy nam na tym, żeby pomimo pandemii zorganizować imprezy – w sposób bezpieczny, na świeżym powietrzu, z zachowaniem reżimu sanitarnego. Zachęcam do składania wniosków  – zaprasza marszałek Piotr Całbecki.

 

Celem konkursu ogłoszonego  przez działający w Urzędzie Marszałkowskim Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (KSOW) jest aktywizacja lokalnych instytucji i stowarzyszeń do partnerstwa przy organizacji plenerowych, weekendowych imprez na wsiach w całym regionie. Wnioskodawcami mogą być organizacje i instytucje posiadające osobowość prawną, zarejestrowane w bazie partnerów KSOW. Zaplanowane wydarzenia powinny odbyć się pomiędzy 12 czerwca a 10 października. 

 

Instytucje i organizacje, które nie mają statusu partnera KSOW, a chcą przystąpić do konkursu, prosimy o zarejestrowanie się poprzez zakładkę na portalu www.ksow.pl. Więcej informacji pod numerem telefonu: 56 62 15 897 lub za pośrednictwem adresu e-mail: ksow@kujawsko-pomorskie.pl.

 

Wnioski należy złożyć do piątku (23 kwietnia) na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Departament Rolnictwa i Geodezji, Sekretariat Regionalny KSOW

plac Teatralny 2, 87-100 Toruń,

z dopiskiem: Zgłoszenie na konkurs „Wieś na weekend’2021”

 

Dokumentacja konkursowa:

 

W puli konkursu zarezerwowano 100 tysięcy złotych, maksymalny poziom dofinansowania jednego projektu wynosi 4 tysiące złotych. Projekt realizowany jest ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

Więcej informacji na stronie www.kujawsko-pomorskie.ksow.pl. 

 

Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich
i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

 13 kwietnia 2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 20 kwietnia 2021 r.