Aktualności

Fot. Tymon Markowski
Fot. Tymon Markowski

Festiwal Smaku w Grucznie

Bogactwo kulinarne kraju, kultura stołu i lokalne rękodzieło – w sobotę i niedzielę (20 i 21 sierpnia) Gruczno w powiecie świeckim odwiedziło tysiące gości w poszukiwania najlepszych smaków. To wszystko podczas jedenastej edycji Festiwalu Smaku.

 

Nasz region kusi różnorodnością smaków. Na ministerialnej liście produktów tradycyjnych mamy już 70 produktów z różnych części regionu – Kujaw, Krajny, Pałuk, Ziemi Dobrzyńskiej, Pomorza, czy Doliny Dolnej Wisły. Wyjątkowo smakują one w Grucznie podczas największego kulinarnego festiwalu w województwie kujawsko-pomorskim – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Lista produktów tradycyjnych z województwa kujawsko-pomorskiego.

 

W tym roku swoje wyroby pokazało ponad 150 wystawców. Amatorzy dobrego smaku mieli niepowtarzalną okazję do degustacji różnych odmian miodu, wędlin, win i powideł. W trakcie festiwalu twórcy i producenci będą prezentować, poddawać degustacji, a także sprzedawać swoje wyroby. Imprezie towarzyszyć będzie szereg występów artystycznych i koncertów. Festiwal odwiedziło ponad 40 tysięcy osób.

 

Podczas festiwalu Urząd Marszałkowski organizował dla najmłodszych i tych troszkę starszych odwiedzających tegoroczne festiwalowe stoiska konkurs plastyczny „Od ziarenka do bochenka”. Prace będzie można było wykonać bezpośrednio na stoisku Urzędu Marszałkowskiego 20 sierpnia w godzinach od 11 do 15 oraz 21 sierpnia w godzinach od 10 do 14.

 

Więcej informacji na stronie festiwalu.

 

Najbliższe imprezy kulinarne w Kujawsko-Pomorskiem:

  • Dożynki Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Piotrkowie Kujawskim (powiat radziejowski) – 28 sierpnia 2016 r.,
  • Święto Śliwki w Strzelcach Dolnych (powiat bydgoski) – 3-4 września 2016 r.,
  • Barwy Lata – Dary Jesieni w Przysieku (powiat toruński) – 10 września 2016 r.,
  • Święto Kapusty w Brukach Unisławskich (powiat chełmiński) – 17 września 2016 r.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

16 sierpnia 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 22 sierpnia 2016 r.