Aktualności

Fot. Szymon Zdziebło
Fot. Szymon Zdziebło

Festiwal Naukowy E(x)plory

Prezentacje prac młodych naukowców oraz atrakcyjne warsztaty i wykłady dla pasjonatów nauki odbędą się w piątek (22 kwietnia) w IDEA Przestrzeń Biznesu w Bydgoszczy w ramach Regionalnego Festiwalu Naukowego E(x)plory. Organizację wydarzenia wspiera Urząd Marszałkowski.

 

W ramach konkursu dla młodych naukowców zobaczymy prezentacje 28 projektów naukowych zrealizowanych przez uczniów w wieku 13-20 lat. Tematy prac to między innych Łazik Meteo, TankGim – wielofunkcyjny robot gąsienicowy, Sztuczny mięsień oraz Manipulator, czyli robotyczne ramię z głowicą lewitacyjną. Najlepsi młodzi naukowcy otrzymają akredytacje do udziału w finale konkursu, który odbędzie się w październiku w Gdyni.

 

Na uczestników festiwalu czekają też inne atrakcje. Podczas pokazów, warsztatów i wykładów naukowych, przygotowanych specjalnie dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, dowiemy się między innymi, jak programuje się roboty, jak wyglądało kiedyś a jak wygląda dziś podglądanie przyrody, czym jest echolokacja oraz po co nam druk 3D.

 

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Zaawansowanych Technologii. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy.

 

Program oraz informacje o zapisach

 

Czytaj też: Więcej przestrzeni dla biznesu

 

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

19 kwietnia 2016 r.