Aktualności

Ubiegłoroczny turniej piłkarski Trampolina Cup na Stadionie Miejskim w Toruniu, fot. Łukasz Piecyk
Ubiegłoroczny turniej piłkarski Trampolina Cup na Stadionie Miejskim w Toruniu, fot. Łukasz Piecyk

Dzień sportu we Włocławku

Na stadionie miejskim we Włocławku odbyły się w piątek (14 czerwca) rozgrywki piłki nożnej i turniej lekkoatletyczny dla młodzieży z tak zwanych trudnych środowisk. Imprezę, odbywającą się w ramach projektów „Trampolina 2” i „Wykluczenie – nie ma MOWy!”, wspiera samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

 

W zawodach wzięło udział 16 dziesięcioosobowych młodzieżowych drużyn piłkarskich, zaś dla pozostałych uczestników zorganizowano zajęcia sportowo-animacyjne na świeżym powietrzu, w tym bieg na 100 metrów, skok w dal i zajęcia rozgrzewkowe w rytmie tanecznym. Oprócz sportowej rywalizacji na uczestników zmagań czekały spotkania ze znanymi sportowcami, między innymi z piłkarzami (Krzysztofem Elsnerem, Michałem Wojciechowskim i Michałem Waszakiem), sędzią piłkarskim Jakubem Winklerem, kolarką Anną Sagan, lekkoatletką Klaudią Kazimierską, biegaczką Angeliką Dzięgiel-Pośladą oraz uczestnikiem Letnich Igrzysk Olimpijskich i medalistą Mistrzostw Świata, wioślarzem Sławomirem Kruszkowskim.

 

Dodatkowymi atrakcjami były pokazy bokserskie oraz pokazy fitness. Podczas turnieju propagowana jest idea zdrowego stylu życia, czynnego wypoczynku oraz sportowej rywalizacji w zgodzie z zasadami fair play.

 

Organizatorem trzeciej edycji cyklicznego turnieju „Dzień sportu” jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu. Wydarzenie realizowane jest w ramach projektów „Trampolina 2” oraz „Wykluczenie – nie ma MOWy!”, dofinansowanych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

14 czerwca 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 17 czerwca 2019 r.