Aktualności

Gala wręczenia nagród z okazji Dnia Działacza Kultury, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Gala wręczenia nagród z okazji Dnia Działacza Kultury, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Dzień Działacza Kultury: gratulujemy nagrodzonym!

Organizowanie koncertów i spektakli oraz zarządzanie i administrowanie zapleczem instytucji kultury to praca wymagająca wiedzy, zaangażowania i pasji. Efekty doceniają widzowie oraz zwiedzający. Trzynaścioro pracowników kujawsko-pomorskich instytucji kultury odebrało w poniedziałek (21 listopada) z rąk marszałka Piotra Całbeckiego i przewodniczącej sejmiku województwa Elżbiety Piniewskiej nagrody za szczególne osiągnięcia w dziedzinie tworzenia i upowszechniania kultury. Uroczystość w toruńskim Horzycy uświetnił koncert zespołu Grzegorza Wiśniewskiego.

 

– Nasze instytucje kultury wciąż rozwijają ofertę wystaw, warsztatów, prelekcji i innych imprez, dostosowując ją do najnowszych trendów i oczekiwań mieszkańców. To zasługa profesjonalizmu i zaangażowania także tych, działających „na zapleczu”, którzy w organizację wydarzeń kulturalnych wkładają serce.– mówił marszałek Piotr Całbecki.

 

Jesteście twórczy, oryginalni i niepokorni – zwróciła się do nagrodzonych przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska. – A wszyscy tutaj zebrani mamy jeden obowiązek – uczynić świat lepszym – Wy to robicie, za co serdecznie dziękuję.

 

Wyróżnienia, w tym nagrody finansowe, otrzymali pracownicy: Galerii Sztuki „Wozownia” w Toruniu, Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu, Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu, Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu, Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni i Pałacu Lubostroń, a także Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu i Młodzieżowego Teatru Muzycznego Mała Rewia
w Toruniu.

 

Laureaci nagród zarządu województwa za szczególne osiągnięcia w dziedzinie tworzenia i upowszechniania kultury:

 • Marta Sobik – Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu,
 • Jacek Falkowski – Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu,
 • Wojciech Iwan – Ośrodek Chopinowski w Szafarni,
 • Dariusz Klach – Pałacu Lubostroń w Lubostroniu,
 • Agnieszka Zakrzewska – Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu,
 • Grzegorz Kaźmierski – Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu,
 • Krystian Strauss – Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy,
 • Michał Łuczyński – Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy,
 • Małgorzata Gałązka – Galeria Sztuki „Wozownia” w Toruniu,
 • Marta Bejger – Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu,
 • Lilia Kaletowska – Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu,
 • Katarzyna Peplińska-Pietrzak – Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu,
 • Elżbieta Szczypińska-Gackowska – Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru Muzycznego Mała Rewia w Toruniu.  

 

Do instytucji kultury prowadzonych lub współprowadzonych przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego należą: Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, Opera „NOVA” w Bydgoszczy, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu, Muzeum Etnograficzne im. prof. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu, Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu, Galeria Sztuki „Wozownia” w Toruniu, Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, Ośrodek Chopinowski w Szafarni, Pałac Lubostroń w Lubostroniu, Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Książnica Kopernikańska w Toruniu, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr Witolda Bełzy w Bydgoszczy, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu, Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskie Centrum Dziedzictwa w Toruniu i Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

21 listopada 2022 r.

Ostatnia aktualizacja: 23 listopada 2022 r.

 

Gala wręczenia nagród z okazji Dnia Działacza Kultury, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPGala wręczenia nagród z okazji Dnia Działacza Kultury, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPGala wręczenia nagród z okazji Dnia Działacza Kultury, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPGala wręczenia nagród z okazji Dnia Działacza Kultury, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPGala wręczenia nagród z okazji Dnia Działacza Kultury, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPGala wręczenia nagród z okazji Dnia Działacza Kultury, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPGala wręczenia nagród z okazji Dnia Działacza Kultury, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPGala wręczenia nagród z okazji Dnia Działacza Kultury, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPGala wręczenia nagród z okazji Dnia Działacza Kultury, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPGala wręczenia nagród z okazji Dnia Działacza Kultury, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPGala wręczenia nagród z okazji Dnia Działacza Kultury, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPGala wręczenia nagród z okazji Dnia Działacza Kultury, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPGala wręczenia nagród z okazji Dnia Działacza Kultury, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPGala wręczenia nagród z okazji Dnia Działacza Kultury, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPGala wręczenia nagród z okazji Dnia Działacza Kultury, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPGala wręczenia nagród z okazji Dnia Działacza Kultury, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPGala wręczenia nagród z okazji Dnia Działacza Kultury, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPGala wręczenia nagród z okazji Dnia Działacza Kultury, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPGala wręczenia nagród z okazji Dnia Działacza Kultury, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP