Aktualności

kartki z życzeniami, fot. Adrzej Goinski

Dziękujemy za życzenia

Ponad pół tysiąca kart pocztowych ze świątecznymi i noworocznymi życzeniami dla samorządowych władz województwa oraz pracowników marszałkowskiej administracji trafiło do tej pory do Urzędu Marszałkowskiego. Wymienialiśmy się także życzeniami w trakcie przedświątecznych spotkań. – Serdecznie dziękujemy za wszystkie kierowane do nas ciepłe słowa – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Wśród nadawców kart ze świątecznymi życzeniami są osoby prywatne, samorządy lokalne, jednostki organizacyjne samorządu województwa, instytucje, organizacje pozarządowe, szkoły, parlamentarzyści oraz przedsiębiorstwa. Otrzymaliśmy też życzenia z ministerstw i ambasad, a także od partnerów z zagranicy.

 

Lista nadawców świątecznych życzeń (bez osób prywatnych) tutaj.

 

Tradycyjne spotkanie opłatkowe samorządowców i parlamentarzystów naszego regionu oraz przedstawicieli Kościoła katolickiego, sektora biznesowego i instytucji społeczeństwa obywatelskiego miało miejsce 17 grudnia w toruńskim Dworze Artusa (więcej). Przedświąteczne spotkania odbyły się także w Urzędzie Marszałkowskim. Gospodarza regionu odwiedzili z życzeniami wiceprezes KS Pacific Leszek Szyszkowski, przedstawiciele Kółka Rolniczego z Bierzgłowa, siostra Urszula Wardowska z DPS w Chełmnie, dyrektor Muzeum Etnograficznego w Toruniu Hubert Czachowski, dzieci z Pigży, członkowie Chorągwi Husarskiej Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz starosta świecki Franciszek Koszowski. 22 grudnia marszałek Piotr Całbecki spotkał się także z dziennikarzami z regionu.

Nadawcą świątecznych kart jest również samorząd województwa. Wraz życzeniami wysłaliśmy do naszych partnerów płyty ze świątecznymi utworami (więcej). Do życzeń dołączyliśmy informację o obrzędach bożonarodzeniowych w regionach etnograficznych województwa kujawsko-pomorskiego (tutaj).

 

Zapraszamy do odwiedzenia naszej świątecznej zakładki na stronie internetowej

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

23 grudnia 2015 r.

Ostatnia aktualizacja: 28 grudnia 2015 r.

Spotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z wiceprezesem KS Pacific Leszkiem Szyszkowskim, fot. Szymon ZdziebłoSpotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z siostrą Urszulą Wardowską z Domu Pomocy Społecznej w Chełmnie, fot. Szymon ZdziebłoSpotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z dyrektorem Muzeum Etnograficznego w Toruniu Hubertem Czachowskim, fot. Szymon ZdziebłoSpotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z przedstawicielami Kółka Rolniczego z Bierzgłowa, fot. Szymon ZdziebłoSpotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z dziećmi z Pigży, fot. Szymon ZdziebłoSpotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z dziećmi z Pigży, fot. Szymon ZdziebłoSpotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z członkami Chorągwi Husarskiej Województwa Kujawsko-Pomorskiego, fot. Szymon ZdziebłoSpotkanie marszałka Piotra Całbeckiego ze starostą świeckim Franciszkiem Koszowskim, fot. Szymon ZdziebłoPrzedświąteczne spotkanie z dziennikarzami, fot. Szymon Zdziebło