Aktualności

Dziecięca sesja sejmiku

Dziecięca sesja sejmiku

Dzisiaj (10 czerwca) w sejmikowych ławach zasiadła młodzież z piętnastu szkół naszego regionu. Przedstawiciele gimnazjów imienia Jana Pawła II spotkali się na dziecięcej sesji sejmiku, podczas której mogli z bliska poznać pracę radnych województwa.

 

Przewodniczący sejmiku Ryszard Bober przekazał uczniom informacje na temat struktury sejmiku i jego roli w życiu regionalnej wspólnoty. Wybrany został także przewodniczący obrad spośród grupy naszych gości. Młodzież mogła przekonać się również, jak wygląda praca nad przyjmowaniem projektu uchwały. Proponowany projekt został poddany dyskusji, która zakończyła się głosowaniem.

 

Kolejną część spotkania było wystąpienie doktora Krzysztofa Pilarza z Katedry Pedagogiki, Katolickiej Nauki Społecznej i Prawa Kanonicznego Wydziału Teologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu pod tytułem „Jan Paweł II – papież rodziny”. W nurt przybliżania młodym sylwetki polskiego papieża wpisała się również przygotowana przez profesora Włodzimierza Karaszewskiego prezentacja publikacji „Ocalić dziedzictwo”. Przedstawiciele każdej ze szkół otrzymali egzemplarz książki.

 

Część artystyczna spotkania przygotowana została przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Inowrocławiu; występ pod tytułem „Dajcie dzieciom słońce” składał się z kompilacji piosenek i wierszy w wykonaniu uczniów placówki. Po sesji nasi goście udadzą się w rejs statkiem wycieczkowym po Wiśle oraz odwiedzą Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prűfferowej w Toruniu.

 

Lista szkół, których uczniowie brali udział w sesji sejmiku tutaj

 

Kancelaria Sejmiku Urzędu Marszałkowskiego 

 

10 czerwca 2015 r.