Aktualności

Fot. TARR
Fot. TARR

Działki przy Andersa czekają na biznes

Na nowych terenach inwestycyjnych, przygotowywanych przez Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego z myślą o przedsiębiorcach, w tym małych i średnich firmach, odbyła się 15 października ceremonia wbicia pierwszej łopaty. Kompleksowe uzbrojenie blisko 17 hektarów w lewobrzeżnej części Torunia jest przedsięwzięciem dofinansowanym w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego.

 

– Stworzenie kolejnego atrakcyjnego obszaru pod inwestycje biznesowe w Kujawsko-Pomorskiem to bardzo dobra wiadomość. Małe i średnie przedsiębiorstwa to sól ziemi, bo w naszych warunkach to one najbardziej przyczyniają się do rozwoju i wzrostu gospodarczego. Powstaną  trwałe miejsca pracy dla wysoko wykwalifikowanych specjalistów, a zważywszy na lokalizację można też mówić o projekcie, który przyczyni się do rewitalizacji lewobrzeżnego Torunia – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

Inwestycja przy ul. Andersa oznacza poszerzenie zarządzanego przez TARR Toruńskiego Parku Technologicznego, dysponującego obecnie zagospodarowanymi już terenami przy ul. Włocławskiej. Obejmuje budowę dróg, chodników i ciągów pieszo-rowerowych, oświetlenie, położenie sieci wodno-kanalizacyjnej, gazowej i telekomunikacyjnej oraz przebudowę sieci energetycznej, a także nasadzenia drzew i krzewów. Generalnym wykonawcą robót budowlanych jest toruńskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego. Zakończenie prac jesienią przyszłego roku.

 

W nowej części Toruńskiego Parku Technologicznego zostaną wydzielone działki o powierzchni od 0,3 do 1 hektara. Na podstawie uchwał Rady Miasta Torunia jest to obszar objęty zwolnieniami z podatku od nieruchomości. Ulokowanie tu biznesu to także możliwość korzystania z doradztwa TARR m.in. w dziedzinie innowacyjności i współpracy na zasadzie klastrowej.

 

Uroczystości na budowie, w której uczestniczył sekretarz województwa Marek Smoczyk, towarzyszyła adresowana do przedsiębiorców konferencja „Toruń/Andersa – Twoje miejsce na rozwój”.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

16 października 2018 r.

Ostatnia aktualizacja: 17 października 2018 r.

 

Fot. TARRFot. TARRFot. TARRFot. TARR