Aktualności

Park Zdrojowy w Ciechocinku, fot. Jacek Smarz
Park Zdrojowy w Ciechocinku, fot. Jacek Smarz

Dom Zdrojowy zaprasza do nowego basenu

Z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego i członka zarządu województwa Sławomira Kopyścia odbyło się 3 listopada w Ciechocinku otwarcie po gruntownej modernizacji szpitala uzdrowiskowego Dom Zdrojowy. Placówka, która należy do samorządowego wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Uzdrowisko Ciechocinek, zaprasza między innymi do odnowionego solankowego basenu rehabilitacyjnego.

 

Finansowana ze środków RPO Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2007-2013 inwestycja obejmowała przebudowę basenu i stacji uzdatniania wody na jego potrzeby, przebudowę tarasu który ma teraz podjazd dla niepełnosprawnych, rozbudowę i modernizację łazienek i toalet oraz termomodernizację obiektu. Wartość przedsięwzięcia to blisko 9 milionów złotych.

 

– Gospodarka uzdrowiskowa to dobrze rokujący biznes i miejsca pracy. Turystyka kuracyjna staje się krok po kroku jednym z naszych regionalnych produktów markowych – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Ciechocinek, przejęte przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego trzy lata temu, zarządza trzema szpitalami uzdrowiskowymi z łącznie 750 miejscami, zespołem sanatoryjnym na 120 miejsc i sanatorium ze 160 miejscami (razem ponad 1000 miejsc noclegowych), a także słynnymi ciechocińskimi tężniami solankowymi i fontanną Grzybek. Należący do niego szpital uzdrowiskowy Dom Zdrojowym, położony w bezpośrednim sąsiedztwie leśnego Parku Sosnowego, dysponuje trzystoma miejscami kuracyjnymi oraz nowoczesną bazą zabiegowo-rehabilitacyjną z basenem solankowym.

 

Kujawsko-Pomorskie, z 34 tego typu placówkami, jest na czwartym miejscu w kraju pod względem liczby posiadanych sanatoriów, szpitali uzdrowiskowych i zakładów rehabilitacji leczniczej. Pod względem liczby kuracjuszy z blisko 125 tysiącami gości rocznie sytuujemy się na miejscu drugim. Turystyka zdrowotna (w powiązaniu z usługami medycznymi) jest jedną z tak zwanych inteligentnych specjalizacji regionu, czyli filarów na których opieramy rozwój województwa, naszych lokomotyw wzrostu gospodarczego i postępu społecznego.

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

3 listopada 2015 r.

Ostatnia aktualizacja: 5 listopada 2015 r.

 

Otwarcie basenu rehabilitacyjnego w Domu Zdrojowym, fot. Mikołaj KurasOtwarcie basenu rehabilitacyjnego w Domu Zdrojowym, fot. Mikołaj KurasOtwarcie basenu rehabilitacyjnego w Domu Zdrojowym, fot. Mikołaj KurasOtwarcie basenu rehabilitacyjnego w Domu Zdrojowym, fot. Mikołaj KurasOtwarcie basenu rehabilitacyjnego w Domu Zdrojowym, fot. Mikołaj KurasOtwarcie basenu rehabilitacyjnego w Domu Zdrojowym, fot. Mikołaj KurasOtwarcie basenu rehabilitacyjnego w Domu Zdrojowym, fot. Mikołaj Kuras